Huawei spouští beta program na EMUI 14. Dočkají se ho i několik let staré smartphony

EMUI 14
Zdroj: Svět Huawei

Uživatelé telefonů Huawei už nějakou dobu vyhlížejí EMUI 14 a technologický gigant nyní konečně spustil beta program EMUI 14. Zdá se, že společnost je připravena svým globálním uživatelům naservírovat novou nabídku s řadou zajímavých funkcí a vylepšení.

Během akce MWC 2024 ve španělské Barceloně představila společnost Huawei některé ze svých vlajkových produktů včetně řady Mate 60. Ačkoli společnost příliš neupřesnila softwarové aspekty, nové telefony se nacházely s předinstalovanou nadstavbou EMUI 14.

Pozoruhodné je, že nová verze EMUI běžela na telefonech Mate 60 Pro, Mate 60 RS Ultimate Design a Mate X5. Předinstalační sestavení EMUI 14 vypadá poněkud podobně jako HarmonyOS 4.0. I když mnoho funkcí je stále před veřejností ukryto.

Po mírné diskusi mezi účastníky a vedením společnosti se ukázalo, že Huawei plánuje oficiální uvedení EMUI 14 letos v létě. Mezitím technologický gigant uvedl, že ještě tento týden zahájí program beta testování nového softwaru. Společnost Huawei dnes oficiálně zahájila beta program EMUI 14 pro své špičkové modely chytrých telefonů. Seznam čítá řadu P, řadu Mate, řadu Nova a skládací telefon.

Co je beta program?

Beta program zajišťuje, že omezený počet uživatelů může testovat nový software a zkoušet různé funkce před jeho hlavním uvedením na trh. Můžete nahlásit nebo sdílet zpětnou vazbu, pokud se setkáte s jakýmikoli problémy, chybami nebo jinými relevantními závadami.

Na evropském trhu je beta testování doposud velmi omezené. První zprávy ukazují, že spuštění beta testovacího programu proběhlo ve Španělsku a Německu. Jestli se budou nějaké další státy přidávat, tak to zatím společnost Huawei neuvedla. Na druhou stranu je velmi pravděpodobné, že se nejspíše přidá i polský trh, tam se totiž produkty Huawei těší velké popularitě.

Jaké smartphony jsou v současnosti podporovány?

 • Huawei P60 Pro
 • Huawei P60
 • Huawei Mate X3
 • Huawei Mate 50 Pro
 • Huawei Mate 50
 • Huawei Mate Xs 2
 • Huawei P50 Pro
 • Huawei P50
 • Huawei P50 Pocket
 • Huawei Nova 11
 • Huawei Nova 11i
 • Huawei Nova 11 Pro
 • Huawei Nova Y91

Dá se předpokládat, že se postupem času bude seznam dále rozšiřovat. Interní materiály už dříve naznačily, že se můžeme dočkat podpory například u série Mate 40, případně P40.

EMUI 14
Zdroj: Huawei

Funkce, které můžete najít v EMUI 14 Beta

Několik zpráv naznačilo, že společnost Huawei pravděpodobně přinese do EMUI 14 nový stavový řádek. Úžasný přírůstek se bude jevit jako vybroušená a renovovaná verze předchozích výhledů. Mezitím bude celkové uživatelské rozhraní čistší a viditelnější než EMUI 13.

Změny by se dále mohly objevit v oblasti typografie, ikon, prostoru a dalších prvků uživatelského rozhraní. Na druhou stranu, EMUI 14 prý přijme čerstvé funkce fotoaparátu spolu s novým systémem zoomu a nabídkou rychlého přístupu pod tlačítkem spouště.

Další oblast vylepšení zahrnuje animace. Podrobnosti prozrazují, že EMUI 14 přinese interakce ve vysokém měřítku a mnohem lepší animace než EMUI 13. Na špičkové úrovni zůstanou také segmenty personalizace a chytré konektivity.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *