Huawei standardizuje satelitní připojení. Nově ho bude mít i jeho telefon střední třídy

Huawei
Huawei Nova 10 / Zdroj fotografie: Huawei

Satelitní připojení a sklo Kunlun na trh se smartphony dorazilo teprve na podzim společně se smartphonem Huawei Mate 50 Pro. Od té doby jej čínská společnost rozšířila i do řady Huawei P60, ale u té zjevně nemá v plánu zůstat. Podle nejnovějších informací totiž bude vlajkovými funkcemi disponovat i nadcházející Huawei Nova 11.

Sklo Kunlun je opravdu hodně odolné. O tom jsme se mohli přesvědčit už v mnoha testech, kde dokázalo porazit telefony ostatních výrobců. Je docela překvapivé, že Huawei rozšiřuje Kunlun i do zařízení nižších kategorií. Očekávali bychom to, že si ho nechá jako něco prémiového jen pro ty nejlepší modely, ale nestalo se tak. Rovněž by měla nová řada Nova přijít s vylepšeným designem, díky kterému budou zařízení vypadat působivěji.


Nenechte si ujít:


Řada Nova 11 by se měla skládat z modelů Nova 11, 11 Pro a 11 Ultra. Nemáme tedy vůbec žádné pochyby o tom, že verze Ultra bude mít ty nejlepší funkce ze všech modelů. Základní model Nova 11 by měl dostat modul fotoaparátu se třemi snímači s tím, že tím hlavním je velký primární senzor. Modely Pro a Ultra by mohly přijít s periskopickým zoomem, mezitím, co základní model by dostal klasický teleobjektiv. U všech modelů řady Nova 11 by mohla být nová selfie kamera. Ta v řadě Nova 10 měla vůbec jako první 60MPx přední snímač.

Uvnitř samotných zařízení bychom měli nalézt procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, se kterým dorazila i řada Huawei P60. To znamená, že od nich můžeme očekávat skvělý výkon. Bohužel cena ještě není známá, ale počítáme s tím, že model Ultra bude stát opravdu velký balík peněz. Zjevně bude porovnatelný s loňskými vlajkovými telefony a kdo ví, třeba bude i jejich zabijákem.

Co na specifikace nové řady říkáte vy? Líbí se vám a chtěli byste ji do Česka? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *