Huawei uvedl novou řadu Nova 11 se satelitní komunikací

Huawei Nova 11
Nový Huawei 11 Ultra je působivý / Zdroj fotografie: Huawei

Včera byla na trh uvedena řada Huawei Nova 11, která přichází se zajímavými specifikacemi. Pojďme se na ně podívat. Základním modelem je Huawei Nova 11, který se vyznačuje šířkou pouhých 6,88 mm a hmotností 168 gramů, což je opravdu působivé. Čínský technologický gigant v jeho novém smartphonu nabízí poměr obrazovky k tělu 93,8 %, velikost OLED displeje 6,7 palců a 120Hz obnovovací frekvenci s rozlišením FHD+.

Největším triumfem celé řady je satelitní komunikace. Nova 11 je prvním smartphonem střední třídy na světě se satelitní komunikací. Bohužel základní model nabízí pouze jednosměrnou komunikaci přes satelit, ale mnohé potěší funkce fotoaparátu XD Portrait, která bude dostupná pro přední i zadní fotoaparáty. Ta mu bude umožňovat pořizovat skvělé fotografie postav v různých světelných scenériích.

Huawei Nova 11
Huawei Nova 11 / Zdroj fotografie: Huawei

Uvnitř samotného zařízení pak najdete 4500mAh baterii s podporou 66W rychlého nabíjení s tím, že poběží na procesoru Snapdragon 778G spárovaném s 512GB interním úložištěm. Vepředu v displeji pak naleznete 60MPx selfie kamerku se světelností f/2,4. Na zadní straně smartphonu je 50MPx snímač s clonou f/1,9 v kombinaci s 8MPx ultraširokoúhlým objektivem se světelností f/2,2 a laserovým ostřením.

Model Pro má mnoho stejných funkcí jako jeho základní verze, ale i přesto přichází s některými vylepšeními. Mezi něž patří 6,78palcový OLED displej s rozlišením 2652 x 1200 pixelů spolu s ochranným sklem Kunlun. 120Hz obnovovací frekvence je u Huawei Nova 11 Pro samozřejmostí. I v tomto modelu naleznete procesor Snapdragon 778G s připojením 4G, který bude spolupracovat s 512GB interním úložištěm. Rovněž je zde stejná baterie jako u základního modelu s rychlostí nabíjení 100 W, což je už značně lepší než 66 W.

Huawei Nova 11
Huawei Nova 11 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Na fotografování naleznete u nového smartphonu vepředu v displeji 60MPx selfie kamerku ve spolupráci s 8MPx portrétním snímačem. Díky nastavení duálního fotoaparátu bude smartphone schopen nabídnout 2x optický zoom a 5x digitální zoom, což je na přední fotoaparáty působivé. Na zádech telefonu v modulu fotoaparátu jsou stejné fotoaparáty jako u základního modelu s tím, že je zde navíc 2MPx snímač hloubky ostrosti. Dále nám zadní fotoaparát nabídne až 10x optický zoom.

Nejlepším modelem nové řady se stal model Huawei Nova 11 Ultra. Ten má v oblasti displeje, baterie a výkonu naprosto totožné specifikace jako model Nova 11 Pro. Jeho zbraň totiž spočívá v něčem jiném. Nachází se v modulu fotoaparátu, jelikož hlavní 50MPx snímač nabídne proměnnou clonu v rozmezí od f/1,4 do f/4,0. Snímač je opět v kombinaci s 8MPx ultraširokoúhlým fotoaparátem a 2MPx snímačem hloubky ostrosti. Nejlepší model celé řady má dokonce i naprosto totožné selfie fotoaparáty s modelem Pro.

Všechny tři nové modely běží na novém HarmonyOS 3.1. Nova 11 Ultra na rozdíl od zbylých modelů nabízí obousměrnou satelitní komunikaci pomocí Beidou a záda v černé nebo zelené barvě s jedinečným povrchem. Modely Pro a základní budou dostupné v černé, zlaté, bílé a zelené variantě. Cena Nova 11 začíná na 363 USD, mezitím, co modely Nova 11 Pro a Nova 11 Ultra budou mít počáteční cenovku 502 USD a 648 USD.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *