Huawei vydává aktualizaci EMUI 12 pro řadu P30

Huawei P30 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei již včera začala zavádět aktualizaci EMUI 12 pro všechny smartphony řady P30 po celém světě. Tuto aktualizaci mnoho uživatelů netrpělivě vyhlíželo, a konečně se ji dočkali. Přinese vám plno nových funkcí, které jsou inspirovány operačním systémem HarmonyOS. S touto informací přišel web Huawei Central, který dále dodal, že číslo aktualizace je 12.0.0.132 a velikost má 5 GB.

Loni v létě nám Huawei oficiálně představil operační systém EMUI 12. Tato nová verze rozhraní systému Android přidává několik nových funkcí do vašeho stávajícího zařízení. Celkově je systém čistší a přináší nám zcela nový ovládací panel. Není překvapením, že většina telefonů od Huawei je s EMUI 12 kompatibilní. Nejenom, že se nejnovější update týká většiny zařízení vydaných po amerických sankcích, ale i mnoho před nimi. To je případ Huawei P30 a P30 Pro. Obě zařízení byla uvedena na trh v roce 2019 a mezi uživateli si vybudovala silnou uživatelskou základnu.

EMUI 12 je zameřeno i na starší smartphony

I to byl jeden z důvodů, proč se Huawei zavázal k tomu k nasazení EMUI 12 i do této starší řady. Nejnovější aktualizaci již má na svých telefonech mnoho uživatelů po celém světě. Důležité je rovněž podotknout, že čínská značka jede nad plán. Původně totiž Huawei uváděl, že se EMUI 12 dostane globálně pro řadu P30 na trh až v dubnu 2022. Dá se tedy říci, že o měsíc předběhla svůj původní plán.

Brzy by se měly nového EMUI dočkat i modely Mate 20, Mate X a Nova 5T. Už v lednu 2022 obdržely aktualizaci řady Mate 40 a P40. Já osobně patřím mezi uživatele EMUI 12 již od ledna a nemůžu si jej vynachválit. Ten, kdo nejnovější nástavbu ještě nemá, tak se má opravdu na co těšit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

8 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *