USA mají smůlu, protože jejich sankce působí stále méně. Čínská společnost Huawei zažívá rekordní nárůst prodejů
Podle Richarda Yu, vedoucího spotřebitelské divize společnosti Huawei Technologies, zaznamenává její podnikání v oblasti mobilních telefonů impozantní návrat. Na výroční vývojářské konferenci v Dongguanu prozradil, že podíl společnosti Huawei na domácím trhu s chytrými telefony se ve druhém čtvrtletí vyšplhal na neuvěřitelných 76,1 %. Kromě toho si společnost zajistila druhé místo v sektoru high-end, čímž ukázala své odhodlání získat zpět své postavení na trhu.
Podle údajů společnosti Counterpoint Research měla společnost Huawei ve druhém čtvrtletí 11,3% podíl na celkovém čínském trhu, čímž zaostala za pěti konkurenty v čele se společnostmi Vivo a Apple. Navzdory problémům, které představují omezení ze strany americké vlády, zůstává společnost Huawei neochvějná ve svém úsilí o obnovu svého podnikání v oblasti chytrých telefonů.
Začátkem letošního roku společnost Huawei představila řadu nových chytrých telefonů, čímž vyvrátila zvěsti o jakýchkoli záměrech prodat svůj byznys s telefony. Součástí představení byl očekávaný skládací smartphone Mate X3 a vlajkový telefon řady P60. Tyto novinky byly klíčové pro vzbuzení zájmu spotřebitelů a posunuly společnost Huawei na pozitivní trajektorii.
Na nedávném představení produktů v Šanghaji vyjádřil Jü Čcheng-tung, generální ředitel obchodní skupiny Huawei pro mobilní zařízení, svůj optimismus do budoucna a prohlásil: „Zažili jsme čtyři roky zimy pod sankcemi. Nyní přišlo jaro a my se těšíme na budoucnost.“
Ústředním bodem znovuzrození společnosti Huawei je její neochvějné odhodlání věnovat se výzkumu a vývoji. Navzdory problémům spojeným se zákazem ze strany USA společnost investovala velké prostředky do špičkových technologií. V roce 2022 dosáhly výdaje společnosti Huawei na výzkum a vývoj úctyhodných 23,8 miliardy dolarů. Společnost zůstává neochvějně odhodlána věnovat se výzkumu a inovacím, protože její zisky stále rostou.
Xiang Ligang, generální ředitel Aliance pro spotřebu informací, zdůraznil, že od roku 2019, kdy byla na společnost uvalena přísná omezení ze strany americké vlády, společnost neúnavně pracuje na zmírnění negativního dopadu na své příjmy. Nyní se toto úsilí zjevně vyplácí, neboť čínská společnost je na vzestupné trajektorii a vykazuje známky pozoruhodného oživení.
Ačkoli konkurence na čínském trhu s chytrými telefony zůstává tvrdá, stabilní vzestup společnosti Huawei znamená obnovený pocit optimismu uvnitř společnosti. Společnost se i nadále vyrovnává s výzvami globálního prostředí.
Autor: Lukáš Drahozal
Zdroj: reuters.com
Staré metody USA, na Rusko a Čínu, už dávno neplatí… Svět, a jednotlivé země, se technologicky srovnávají, a sankce se míjí účinkem! A drancování jiných zemí, jak byly zvyklé USA, je už taky minulosti… Černý Petr, tedy zůstáva USA…
Staré české přísloví řka, citace : oni si myslejí že každý jest tak hloupým jako oni jsou chytří :)….
Jaké země drancují USA? Třeba pomocí Německu po válce, nebo dvěma biliony dolarů investovaných v Afganistánu?
Ty zbraně ponechané Talibanu byly za víc než 2 miliardy. A ti nevděční Afghánci je za to vyhnali i s natovskými vazaly.