Huawei Watch Fit 2: Nastavují nová pravidla, která si zamilujete

Huawei Watch Fit 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Na testování tohoto sportovního náramku jsem se skutečně těšil. Byl jsem na něj zvědav už jenom proto, že jsem měl možnost testovat jeho povedenou první verzi. Pokud vás zajímá, jak to celé dopadlo, tak si to můžete přečíst tady. Ale nyní se vrátíme k Huawei Watch Fit 2, ať víte, s kým máte tu čest.

V rychlosti se podíváme na specifikace tohoto chytrého náramku, které určitě stojí za zmínku. Huawei nám nabídnul v tomto kousku velmi zajímavé technologie.


Huawei Watch Fit 2 – Specifikace:

Rozměry a hmotnost: 46 × 33,5 × 10,8 mm, pouhých 30g (bez řemínku)

Displej: 1,74″ AMOLED displej s rozlišením: 336 x 480 pixelů. Jemnost displeje je 336 PPI

Konektivita: 2,4 GHz, podporuje BT 5.2 a BR + BLE, NFC

Reproduktor a mikrofon: Ano

Senzory: 9osý senzor IMU (senzor akcelerometru, senzor gyroskopu, geomagnetický senzor), Optický snímač srdečního tepu

Cena: 3999 Kč


Obsah balení: Vše důležité

Balení je téměř totožné s předchozí generací. Najdete zde to nejnutnější, co potřebujete k provozu tohoto sportovního náramku. V krabičce najdeme kromě samotného náramku, také nabíjecí magnetický kabel a uživatelskou příručku. Tím celý výčet obsahu v krabičce končí.

Vzhled a zpracování: Huawei myslel převážně na ženy

Něž se pustíme do vzhledu a zpracování tohoto sportovního náramku, tak je potřeba si vyjasnit pár věcí. Je důležité vědět, že náramek Huawei Watch Fit 2 dorazil na trh hned ve třech provedeních, konkrétně Active, Classic a Elegant. Už podle našich prvních fotek asi tušíte, že nám se do rukou dostalo provedení Classic. Jedná se o model s krásným bílým koženým řemínkem a pouzdrem, které je na přední části vytvořeno z hliníku, a bohužel z černého plastu na spodní straně. Spodní část Huawei moc nevychytal, a příště radši uvidíme celohliníkové tělo.

Už od první generace tohoto sportovního náramku model Watch Fit spoléhal na dlouhý, úzký a hranatý displej. I proto si ho mnoho uživatelů pletlo s modelem Apple Watch. U této generace se podobnost ještě více prohloubila, a proto občas neuniknete zvídavým dotazům, jaké máte Apple Watch.

Sportovní náramek má nyní lehce zvětšený displej, který příjemně zlepšil jeho čitelnost a přehlednost například při přepínání v menu. Větší displej sportovnímu náramku skutečně padne, a když k tomu přidáme tělo z kvalitního hliníku v barvě červeného zlata, tak se okamžitě zamilujete. Díky této barevné kombinaci věříme tomu, že si tento typ náramku zamilují převážně ženy. Protože jsou Watch Fit 2 v této konfiguraci velice designovým prvkem, tak se nebojíme říci, že se skvěle hodí i ke slavnostnějším oděvům.

Osobně bych u tohoto modelu spíše volil keramický spodek, případně tvrzené sklo. Na druhou stranu to by nepříjemně ovlivnilo cenu, a také váhu samotného náramku. Nyní je váha ideálních 30 g, které na ruce ani nepocítíte.

Samozřejmostí je zvýšená odolnost do 5 ATM, která už je u dnešní nositelné elektroniky standardem. Proto nebudete mít potíže s vodou ani v bazénu, případně při dlouhých večerních dýcháncích ve vaně.

Displej: Tady se Huawei trefil do černého

Jak jsem popisoval v několika odstavcích výše, tak displej u současné generace se dočkal výrazného zvětšení. Celou přední část pokrývá krásný 1,74″ AMOLED displej s 336 PPI. U AMOLED panelů bývá vždy perfektní jas a pozorovací úhly. U tohoto modelu tomu není jinak, a proto nebudete mít problém ani na ostrém poledním slunci. Stejně jako u předchozí generace, tak i tady tady najdeme automatickou regulaci jasu podle okolního osvětlení. Tento prvek je velmi příjemný, a nikdy se vám nestane, že vás hodinky v noci zbytečně oslní, případně na sluníčku budou nečitelné.  Jednou z hlavních výhod AMOLED displeje na těchto hodinkách vidím v režimu Always-On, který si určitě zamilujete. Na druhou stranu, pokud dáváte přednost výdrži baterie, tak Vás bude mrzet, že tento režim dokáže docela snížit výdrž na jedno nabití.

Ciferníky jsou kategorie sama pro sebe. Pokud jste totiž hračička, tak si budete moci vybrat z desítek a možná i stovek ciferníků, které vám dotvoří finální design vašich hodinek. Nabídka je skutečně široká, samozřejmě několik ciferníků najdete zdarma, ale další si budeme muset připlatit. Nemusíte mít strach, většinou se jedná o částky v řádů pár korun.

Systém a uživatelské rozhraní: Huawei vsadil opět na HarmonyOS

Tady se moc rozepisovat skutečně nemusím, protože pokud už máte doma nějaké hodinky z dílny společnosti Huawei, tak budete spokojeni a při ovládání se budete cítit jako ryba ve vodě.  Prostředí je totiž identické s tím, co znáte například z modelů Huawei Watch GT3. Huawei Watch Fit 2 běží na systému HarmonyOS, který kompletně celý navržen pod taktovkou společnosti Huawei.

Uživatele jistě potěší, že i když náramek funguje na systému HarmonyOS, tak je plně kompatibilní se systémem iOS a Android. Konkrétně tedy Android 6.0 nebo novější a iOS 9.0 nebo novější. Současná generace konečně dostala reproduktor a mikrofon, takže telefonní hovory už nebudou problém. Můžete si zavolat přímo z hodinek z předem navolených oblíbených čísel. Konečně tu máme také možnost odpovědí na příchozí textové notifikace. V současnosti máte na výběr z několika přednastavených variant, ale v budoucnu má přijít možnost klasického odepisování.Samozřejmostí je například možnost ovládat hudbu přímo z náramku. Ať už se jedná o přepínání skladeb, případně pouze změny hlasitosti dané skladby. Pokud máte své oblíbené skladby nahrány radši na zápěstí místo mobilu, tak vám tady bude k dispozici celkem 24 GB místa.

Jak bývá u HarmonyOS zvykem, tak plynulost systému je na jedničku. Žádné záseky a dlouhé načítání tady nenajdete. Postupem času se rozšiřuje i knihovna aplikací třetích stran, která je tady zastoupena vlastní verzí AppGallery. Prozatím je tam aplikací jako šafránu, ale postupně přibývají další. Velký palec nahoru zvedáme za dostupnost NFC u tohoto modelu. S příchodem aplikace Curve, které má být pro nositelnou elektroniku spuštěna ještě letos, se dočkáme i u tohoto modelu možnosti placení.

Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2 / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Sportovní aktivity: Příprava na maraton je zaručena

Už samotný název vám dokáže napovědět, že se nejedná o náramek určený přímo do společnosti, ale o zařízení, která Vám pomůže s vaším tréninkem a každodenním udržováním vaší sportovní kondice. Cílová skupina je tady už od počátku jasná, pokud jste aktivní sportovec nebo si jen občas jdete zaběhat, případně se jen projít do lesa, tak jsou tyto hodinky právě pro Vás.

Nejnovější generace Watch Fit 2 obsahuje klasickou sestavu zdravotních funkcí. Samozřejmostí je například měření srdečního tepu, sledování spánku nebo monitoring SpO2. Pokud se každý den pohybujete v pracovním stresu, tak vám jej tento náramek dokáže změřit. Společnost Huawei to provádí díky vlastnímu algoritmu, který si nechala patentovat, a používá ho u většiny svých zařízení.Je to až neuvěřitelné, ale náramek nabízí až 97 sportovních režimů. Watch Fit 2 jsou dokonce tak chytré, že vám pomocí animace ukáží celé cvičení a vy díky tomu víte, jak se máte správně pohybovat. Pokud ovšem máte mnohem větší ambice než se jen pomocí vašich hodinek protahovat, tak vám jistě přijde vhod příprava například na maraton.

Výdrž baterie: Druhá generace náramku je k neutahání

Přiznám se, že na výdrž si potrpím. Cokoliv pod pět dní už je otravné, a člověka to akorát omezuje. Pokud to máte stejně jako já, tak budete s tímto modele spokojení. I když jsem měl zapnuté měření všech zdravotních aktivit a k tomu hromadu notifikací. Tak baterie vydržela 8 až 9 dní na jedno nabití, což je troufám si říci ideální hodnota.

Nabíjení náramku probíhá pomocí přiloženého atypického nabíjecího doku, kterým nabijete pouze tento náramek, případně další náramky z dílny Huawei nebo Honoru. Vzhledem atypickému nabíjecímu konektoru tady nenajdeme standardní bezdrátový nabíjecí systém Qi. To vidím jako velké mínus, protože na náramek musíte mít připravený jiný napájecí kabel, a nemůžete jej nabít například stejnou nabíječkou jako váš smartphone.

Hodnocení: Získal si nás Huawei Watch Fit 2?

I když se jedná především o sportovní náramek, tak jistá elegance a šarm mu nechybí. Díky tomu se stanou jistě líbivým doplňkem na nejednom dámském zápěstí. V současnosti za nás mu můžeme vytknout pouze dvě věci.

První z nich je prozatím nemožnost placení. To se má během letošního roku změnit, a brzy bude tento problém vyřešen pomocí aplikace Curve. Druhá věc, která nám vadí, je atypický nabíjecí adaptér, který nás nutí mít u sebe další napájecí kabel navíc.  

Pokud pomineme tyto dva nedostatky, přičemž jeden z nich bude dokonce roku odstraněn, tak za nás můžeme tento sportovní náramek s klidným srdcem doporučit. Huawei Watch Fit 2 si zaslouží Vaši pozornost.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *