Recenze Buxton BBS 9900: Obří reproduktor, který budou vaši sousedé nenávidět

Buxton BBS 9900
Zdroj: Buxton

Reproduktory Buxton nemusíme dlouze představovat. Jejich obliba na našem trhu stále roste a například v mém okolí se s nimi setkávám v posledních několika letech stále častěji. Možná je to dáno tím, že jejich kvalita výrazně překračuje cenovou hladinu, ve které se prodávají. Nám se nyní do redakce dostal na testování nejnovější a přímo monstrózní kousek.

Model Buxton BBS 9900 je skutečně pořádný macek. Jeho výkon, který dosahuje 80 W, je naprosto neskutečný. Osobně si myslím, že je to jeden z nejsilnějších reproduktorů, který nám přišel do redakce.

Obsah balení: Vše důležité na jednom místě

Reproduktor dostaneme ve skutečně velké krabici, která má na vrchu praktické ucho, které usnadňuje přenos samotného balení. Popravdě není divu, reproduktor váží neskutečných 2,2 kilogramů, takže už při pouhém přesunu z obchodu domů se vám lehce pronese.

Po otevření krabice v balení kromě samotného reproduktoru najdeme ještě další drobné doplňky. Samozřejmostí je nabíjecí kabel USB-C – USB-A, který je kompatibilní s klasickým adaptérem, který budeme mít doma například od smartphonu. Dalším příjemným doplňkem je kabel AUX, který slouží na přímé propojení mezi reproduktorem a například smartphonem. Nemusíte tedy spoléhat na přenos pomocí Bluetooth.  

A posledním kouskem, který v balení najdeme, tak to je popruh přes rameno. Buxton si je vědom toho, že reproduktor se může pronést, tak na jeho horní část přidělal dvě masivní poutka a do balení přidal popruh, který si snadno hodíte například přes rameno a tím limitujete váhu reproduktoru.

Buxton BBS 9900
Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a zpracování: Buclatý váleček, který si zamilujete

Vzhled tady není to hlavní, protože Buxton se soustředil hlavně na funkčnost a zvukový projev. Reproduktor vypadá téměř stejně jako například jeho menší bráška BBS 5500, akorát nám značně vyrostl do rozměrů. A když píšeme, že narostl, tak to myslíme doslova. Jeho rozměry jsou 310 × 142 × 137 mm (š/v/h). K tomu si přidejte už dříve zmíněnou hmotnost přes 2 kilogramy a máte tady monstrum, které vám nabídne silný výkon a dlouhou výdrž.

Zdroj: Svět Huawei

Stejně jako u menšího brášky, tak i tady máme tělo, které je zvětší části pokryto pletenou tkaninou, která chrání tělo před poškrábáním. Látka má samozřejmě své výhody například při pohodlném držení, ale pokud necháte reproduktor jen tak pohozený na zahradě, tak na něm budou během chvilky vidět šmouhy například od prachu.

Když se zaměříme na horní stranu reproduktoru, tak tu najdeme velká ovládací tlačítka. Samozřejmostí je zapínací/vypínací tlačítko, dále tlačítka na ovládání hlasitosti, tlačítko PLAY/PAUSE, Bluetooth tlačítko na párování a jako poslední tu máme tlačítko, které slouží ke stereo párování mezi reproduktory Buxton. Všechna tlačítka jsou velká a pogumovaná.

Zdroj: Svět Huawei

Na zadní straně reproduktoru najdeme gumovou záslepku, která chrání důležité porty. Pod krytkou najdeme nabíjecí port USB-C, AUX konektor a USB-A konektor například na připojení flash disku s hudbou.

Jako poslední se sluší zmínit, že po obou stranách najdeme dva obří měniče, které mají LED osvětlení. Pokud si tedy potrpíte na mírné světelné efekty, tak si myslíme, že tady budete spokojený. Je to taková drobnost, která dokáže zpříjemnit poslech v pozdních nočních hodinách například venku na zahrádce.Zvuk: Buxton prostě umí

V oblasti hudby už máme vyzkoušené, že Buxton nedělá žádné kompromisy. Hudba musí znít prostě skvěle za každé situace, a u tohoto modelu to není jinak. Obr BBS 9900 nabízí maximální výkon až 80 W. Konkrétně se jedná o RMS výkon 50 W (2 x 20 W + 2 x 5 W RMS). Reproduktor svému majiteli nabídne měniče: 2 x 4 Ω basový + 2 x 6 Ω výškový reproduktor.

Společnost Buxton je na zvuk skutečně pes a proto si můžete být jistí, že tady dostanete maximální možnou kvalitu. Reproduktor hraje skutečně velmi na hlas, takže na venkovní grilování, kde se sejdete s přáteli, je naprosto ideální. Nemusíte mít strach, že vám reproduktor něco přehluší.

Dalším poznávacím prvkem Buxtonu je fakt, že ani při maximální hlasitosti nebudete vnímat žádné zvukové zkreslení. Společnost je v tomto směru skutečně skvělá, a možná právě proto je jejím ambasadorem DJ Wich.

Reproduktor má v sobě integrovaný mikrofon. Ten můžete použít i na běžné telefonní hovory, ale z vlastní zkušenosti můžu říci, že je lepší, když máte reproduktor přímo před sebou. Jakmile stojíte už o kousek dál, stačí klidně i 2 metry, tak Vás proti strana už špatně slyší. To mám vyzkoušené jak na tomto modelu, tak i u menšího brášky BBS 5500. 

V této cenové hladině asi budete hledat těžko reproduktor, který by nabízel lepší, případně stejně kvalitní zvuk a výkon. Buxton má v tomhle směru oproti konkurenci značně navrch.

Připojení: Otázka pár vteřin

Společnost Buxton nemá žádnou svoji mobilní aplikaci. Popravdě díky bohu, protože telefon pouze přes BT klasicky spárujete a můžete přehrávat hudbu. Spárování vám zabere maximálně 10 vteřin a ihned si můžete užívat kvalitně hrající hudby. Vzhledem k absenci aplikace nemusíte řešit kompatibilitu s vaším Androidem případně iOS.

Buxton BBS 9900
Zdroj: Svět Huawei

Párování není skutečně nic složitého. Stačí když dlouze podržíte tlačítko Bluetooth, které spustí požadovaný režim párování. Reproduktor Vás na to upozorní hlasovou odezvou a modrou blikací diodou. Potom už klasicky přejdete u svého zařízení do Bluetooth nastavení, a dáte vyhledat zařízení ve svém okolí. Během chvilky se Vám zobrazí v nabídce reproduktor „BBS 9900“, a pouhým kliknutím zařízení spárujete. Pokud nechcete používat BT, tak můžete použít klasický AUX kabel, který je přibalen v balení.Baterie: Silák k neutahání

Buxton u tohoto modelu slibuje hudební zážitek po dobu až 8 hodin. Je důležité zmínit, že těch 8 hodin platí pouze v případě, že budete vyhrávat na 50% hlasitost. Jakmile se odvážete a muziku si pustíte se 100% hlasitostí, tak se výdrž dostane reálně na 3,5 – 4 hodiny zábavy. I tak to není zrovna málo, ale ruku na srdce. Z vlastní zkušenosti vím, že hlasitost kolem 70 % je zcela dostačující.  Nebudu lhát, je to skutečně slušný údaj, a popravdě jsem se bál, jaká bude reálná zkušenost.

Ještě se v rychlosti podíváme na nabíjení. To mi takovou radost neudělalo, bohužel vždy posvícení. Reproduktor nabídne maximálně 10W nabíjení. Takže samotné nabití vám zabere přibližně 5 – 6 hodin. Na druhou stranu musím Buxton pochválit za využití kabelu USB-C. Je fajn, když vám stačí jeden kabel, kterým nabíjíte smartphone, notebook, powerbanku, reproduktor, prostě na vše Vám stačí jeden konektor. Za tohle palec nahoru.

Závěr: Buxton BBS 9900 nabídne hodně muziky za málo peněz

U společnosti Buxton a jejich produktů se popravdě nemusíte bát, že by tam byla nějaká výrazná negativa. Je to osvědčená značka, která si prostě dělá věci po svém, a proto je tak zajímavá. Když si tento reproduktor nezamilujete kvůli ceně, která je více než lidová, protože Buxton BBS 9900 stojí 2599 Kč, tak si ho zamilujete pro jeho kvality, které rozdává na potkání.

Můžu vám zaručit, že s tímto reproduktorem budete králem grilovaček a zahradních večírků. Jeho čistý a mohutný zvuk vás bude bavit a jeho všestrannost vás bude udivovat. Díky jeho certifikaci IPX7 se nemusíte bát letních deštíků a ani stříkající vody na raftu, až se budete řítit peřejemi s příteli po proudu. Buxton opět ukázal, že kvalitní zpracování a příjemný čistý zvuk jsou jeho vášní. Pokud chcete mít na tváři úsměv při každém poslechu, tak se nebojte vyzkoušet Buxton BBS 9900.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Buxton BBS 9900 na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hodnocení: 12

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *