IBM plánuje rozšířit obchod s čipy v Kanadě

IBM
Autor fotografie: Dann Aragrim / Zdroj fotografie: Pixabay

S polovodičovým trhem byly v posledním roce docela velké problémy. Ty vrcholily nižší produkcí smartphonů a ještě větší závislostí západních zemí na Číně. Na tento problém reagovala Kanada tak, že se rozhodla podpořit společnost IBM. Ta naopak v jedné z tamních provincií začne s výrobou více čipů.

Americký prezident Joe Biden se nechal slyšet, že se během své návštěvy zavázal společně s Justinem Trudeauem k tomu, že obě země sníží v rámci spojení svých sil závislost na zemích s autoritářským režimem, jako jsou Čína či Rusko.

Kanadská vláda hodlá investovat až 182 milionů dolarů do svého domácího průmyslu s polovodiči tak, aby podpořila výzkum a vývoj nových technologických součástek. IBM zase významně rozšíří možnosti testování a výrobu nových čipů ve svém závodě v Bromontu v provincii Quebec. Přestože oba vysoce postavení vládní činitelé potvrdily expanzi IBM V Kanadě, tak ani jeden z nich neodhalil skutečné investice společnosti. Očekáváme, že by to mohlo být v rámci desítkách milionech dolarů vzhledem k tomu, jak se trh s polovodiči poslední dobou vyvíjí.

IBM (International Business Machines Corporation) je americká nadnárodní technologická společnost, která se specializuje na počítačový hardware, software a podobné služby. V oblasti polovodičů společnost poskytuje čipy a služby v celém řetězci od vývoje produktů až po dodavatelský řetězec. Společnost již oznámila své plány investovat 20 miliard dolarů do výroby polovodičů v newyorském Hudson Valley. Nejnovějším plánem expanze v Kanadě společnost podporuje ambice vlády USA stát se globálním lídrem v oboru polovodičů a zpomalit technologický rozvoj Číny.

Expanze polovodičových společností ve Spojených státech není ničím novým. Ještě za administrativy Donalda Trumpa dostala tchajwanská firma TSMC novou fabriku v Arizoně výměnou za to, že přestala obchodovat se společností Huawei. Díky tomuto tahu se u ní stal hlavním zákazníkem Apple a s novou verzí Snapdragonu 8 Gen 2 i Qualcomm. V Číně v tuto chvíli vede SMIC, ale i to ještě není tak daleko jako Západ.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *