Začíná nevyhnutelná revoluce? První stát v USA plánuje zakázat elektromobily

Několik senátorů ze státu Wyoming právě předložilo návrh zákona, který má do roku 2035 postupně ukončit prodej elektromobilů na jeho území, zatímco stále více států se zavazuje, že v příštích 20 letech zakážou používání klasických automobilů. Tento stát, který je do značné míry závislý na těžbě ropy a zemního plynu, však pod touto ohromující zprávou skrývá skutečně vážné starosti.
Jak možná víte, řada států se v poslední době zavázala, že přestane prodávat klasické automobily ve prospěch elektromobilů. Tak je tomu například v Evropě. Kde byl v červnu 2022 stanoven zákaz provozu benzinových a naftových vozidel v členských státech EU počínaje rokem 2035.
Zavádění elektromobilů
Řada výrobců automobilů již zahájila energetickou transformaci, aby vyhověla tomuto zákonu, například Renault. Ten plánuje mít do roku 2030 100 % elektromobilů, a Volkswagen, který chce do roku 2035 přestat vyrábět klasická vozidla. Podobné pokusy podniklo i několik luxusních výrobců, například Porsche. To plánuje, že do roku 2030 bude 80 % jeho vozového parku tvořit elektromobil.
Podobně to do roku 2030 slíbila i Bidenova administrativa v USA. Polovina všech nově vyrobených vozidel bude elektrická. Některé státy ve Spojených státech nečekaly na tento příkaz Bílého domu, než začaly jednat.
Je však třeba zdůraznit, že Washington zatím nepřijal žádná omezení na federální úrovni týkající se používání elektřiny. Rozhodnutí o zavedení této motorizace je vlastně na každém státě. Nyní jsme se dozvěděli, že několik senátorů z Wyomingu právě předložilo návrh tohoto zákona. Ten by do roku 2035 zakázal prodej všech elektromobilů na území jejich státu.
Republikánský senátor Jim Anderson uvedl, že rezoluci předložil, „aby bojoval za omezení prodeje nových automobilů se spalovacími motory v oblastech, jako je Kalifornie nebo New York“, jak uvádí deník Cowboy State Daily.
Přechod na elektřinu
Toto usnesení s názvem „Postupné ukončení prodeje nových elektromobilů do roku 2035“ bylo předloženo tento pátek 13. ledna. Dosud však nebylo schváleno. Má již značnou podporu členů senátu a sněmovny reprezentantů státu Wyoming. Argumenty senátorů pro tento právní předpis zahrnují různé prvky.
Nenechte si ujít:
Z následujících důvodů se angažují proti elektromotorizaci:
- Ropný a plynárenský průmysl ve Wyomingu vytvořil během své historie nespočet pracovních míst a přinesl státu Wyoming základní příjmy.
- Od svého vynálezu umožňovala vozidla na benzinový pohon průmyslovým odvětvím a podnikům státu. Efektivnější obchodování a přepravu zboží a zdrojů po celé zemi.
- Rozsáhlé úseky dálnic ve Wyomingu spolu s chybějící infrastrukturou pro nabíjení elektromobilů způsobují, že široké využívání elektromobilů je ve státě nepraktické.
Vliv elektromobilů na zemi, jejímž hlavním zdrojem příjmů je těžba ropy
Senátoři také upozorňují na to, jak náročná je recyklace baterií pro elektromobily. Částečně kvůli vzácným materiálům, které jsou k jejich výrobě potřeba. Jak však připomínají naši přátelé z webu InsideEVs. Nejméně 90 % dnešních baterií pro elektromobily je vyrobeno tak, aby se daly recyklovat. Navíc tuto práci již provádí řada společností v USA i v Evropě.
V neposlední řadě zákonodárci garantují, že demokratizace elektromobilů „by měla škodlivé dopady na komunity ve Wyomingu a podkopala by ekonomiku“ státu. Je důležité mít na paměti, že Wyoming je osmým největším producentem ropy v zemi. Vzhledem k tomu dává smysl, proč mají tyto politické osobnosti tak vážné výhrady k elektromotorizaci.
Buďte však obezřetní, jak je vidět z paragrafů 1 a 2 zákona. Jedná se pouze o symbolické opatření, nikoliv o skutečný zákaz. Ve skutečnosti zákonodárce nedělá nic jiného, než že „podporuje“ podniky a obyvatele svého státu. Omezit vznik a nákup elektromobilů. Jinými slovy, vše nasvědčuje tomu, že cílem tohoto opatření bylo informovat federální vládu. Zejména Bílý dům, o skutečných obavách, jak by stát s ekonomikou silně závislou na využívání ropy mohl zvládnout svůj ekologický přechod.
Klíčové statistiky a čísla o elektromobilech:
- První elektromobil představil v roce 1890 William Morrison v USA.
- V roce 1996 uvedla společnost General Motors (USA) na trh elektromobil EV1 s dojezdem 100 mil.
- Zájem o elektromobily začal růst na počátku 21. století.
- V roce 2008 uvedla společnost Tesla Motors na trh svůj první zcela elektrický automobil, Tesla Roadster.
- Od roku 2009 vyrobila Tesla celkem 1,91 milionu elektromobilů.
- V roce 2021 dosáhl celosvětový prodej elektromobilů více než 6,5 milionu kusů.
- Do roku 2030 bude 55 % všech prodaných nových automobilů v Evropě plně elektrifikováno.
- Tržby na trhu s elektromobily dosáhnou v roce 2023 až 457,60 miliardy USD.
- Tržby mají vykazovat roční míru růstu (CAGR 2023-2027) ve výši 17,02 %, Objem trhu do roku 2027 dosáhne 858,00 miliardy USD.
- Jednotkové prodeje na trhu elektrických vozidel dosáhnou v roce 2027 až na 16 206 900 tis. vozidel.
- Z mezinárodního pohledu budou největší tržby v Číně (190 400,00 mil. USD v roce 2023).
Autor: Lukáš Drahozal
Zdroj: washingtonpost.com
NO KONEČNĚ se někdo probudil a domyslel, že elektromobilita je de facto zločin…..
Stresem prorostlý workoholik by se měl naučit psát. Článek je na úrovni slovového cvičení žáka sedmé třídy ZŠ, nemluvě třeba o záměně výrazů „provoz“ a „prodej“.
Naprosto jasná situace . Hybrit je doslova Hybrit. Celé elktro je nesmysl. Ropy je dost že a prakticky zdarma čerpané))) z naší země na stovky let. Jednat spolu. Ropáci. At´jsou všichni na svém))) Co potom ? možné tisíciletí. Od toho tady máme hlavy pomazané a duté.
Zkouška propustnosti komentářů Nějaká novinka s kontrolou identifikace ubožáci.
Co ve Wajomingu hulej? Nebo je ten stát plnej novinkovejch diskutérů proti elektrice? Asi. No tak uvidíme kam to svět namíří, a kam to z pár let dotáhne. Ropy doufám vytěžej ke spálení v osobácích co nejmíň, aby zbylo co nejdýl tam, kde je to opravdu třeba. Na cestu do práce, na nákup a vození fakanů do školy to zapotřebí fakt neni….
Konečně se přece někomu vrátil rozum. Ano musí se časem přejít na ekologičtější pohon ale evoluční cestou. Nový systém musí být ekonomicky efektivnější a ekologičtější a ne nařizovat blbosti jako komunisti, Hitler, Stalin nebo Putin. Jednak se dají zlepšovat spalovací motory a nebo se i přijde na jiné systémy. Elektroauta se měla nařídit do rozvážkových služeb ve městech a pod. Při jejich provozu se mohlo v provozu odzkoušet zda je to blbost nebo nová cesta a ne investovat do zase jinak škodlivého pohonu
to Vojtěch: pro rozvážkové služby jsou elektomobily nevhodné, pokud se ježděním živíte nemáte čas na hodiny nabíjení po pár hodinách práce. Pro krátké cesty byste teoreticky mohl střídat dvě auta, každé 2x dražší a s poloviční životností, pro delší cesty naprosto nevhodné.
Elektromobil je vhodný pro člověka pro kterého jsou milion drobné a potřebuje něco na dojetí do práce a na nákup – na delší cesty má spalovací auto.
Bože ty seš zelenej komouš.
Proč ne, jen mě zajímá v čem tam budou jezdit, když většina automobilek chce ukončit výrobu spalováků, aby se z toho nestal automobilový skanzen jako na Kubě
Automobilový skanzen bude z Evropy. Elektrosráče nikdo nechce a tak nezbude, než udržovat desítky let staré křápy do konce života.
to Martin: vyliž si zásuvku, debile.
Z výčtu “chronologie” elektroaut redaktor vypustil všechen nátlak, buliony, švindle a lži které pomáhají prosazení výroby el. aut a výčet restrikcí proti výrobcům majitelům aut se spalovacím motorem
… pokus č.2
Z výčtu “chronologie” elektroaut redaktor vypustil všechen nátlak, bilióny výdajů na švindle a lži které měli a mají pomáhat v prosazení výroby el. aut. Stejně tak tam chybí výčet restrikcí proti výrobcům a majitelům aut se spalovacím motorem
Bude tady co oni nadiktujou a nezmění to ani vaše komentáře.jste otroci společnosti,za chvíly dostanete čip a místo žrádla budete jíst pilulky.kdybyjste vy tupci necinkaly klíčema ,mohli jste dneska jezdit ve favoritech co hrdlo ráčí.ještě zakázat topení pevnýma paliva a,zákaz grilování,a sekačky na bioplyn to bude nádhera.jj to mi baví
„““Tak je tomu například v Evropě. Kde byl v červnu 2022 stanoven zákaz provozu benzinových a naftových vozidel v členských státech EU počínaje rokem 2035.“““
zákaz provozu nebo zákaz prodeje? to je totiž dost veliký rozdíl.
Zaplať bůh,že někdo má rozum