Ideální pomocníci při práci na počítači

Autor fotografie: StartupStockPhotos / Zdroj fotografie: Pixabay

Správně zvolené pracovní prostředí zvyšuje produktivitu a zároveň se postará, abyste netrpěli dlouhodobými následky kvůli špatnému sezení u notebooku. Ať už pracujete doma nebo v kanceláři, je důležité myslet na správné držení těla. Špatná ergonomie se neprojevuje okamžitě, ale například až za několik let.

Výběrem správné myši můžete předejít zánětu šlach, tenisovému loktu i syndromu karpálních tunelů. Správně zvolená výška monitoru zamezí bolestem hlavy, ztuhlosti krku i bolestem bederní páteře. Co si ale tedy pořídit, abyste se těmto problémům obloukem vyhnuli? Přinášíme vám tři tipy z dílny produktů Yenkee, které zaručeně pomohou k ergonomičtějšímu a zdravějšímu sezení v práci či při studiu.

Správné držení těla při psaní na počítači je základ

Při práci či studiu v sedě bychom měli vnímat potřeby našeho těla. Od špatného sezení se mohou dostavit bolesti zad, hlavy případně i kostrče. Je tedy důležité se naučit sedět správně, zpříma. K tomu nám může výrazně pomoci kvalitní židle Yenkee FISHBONE YGC 500. Díky správnému sezení pak nejsme ani po delší době sezení unaveni a cítíme se komfortně i při vyšším pracovním či studijním nasazení.

U židle využíváme kromě sedáku především opěrky zad, hlavy a loktů, abychom měli končetiny v tupém úhlu. Osa ramen by zároveň měla být rovnoběžná s osou pánve.

Maximální komfort vám dopřeje kancelářská židle FISHBONE YGC 500, která svým zpracováním podporuje správné sezení. Je vybavena mechanismem zajišťující synchronní naklápění sedáku a opěradla. Bederní část židle tvoří devět dvoukřídlých zádových podpěrek a její nastavení nabízí v oblasti beder až čtyři úrovně přítlaku. To zajišťuje komplexní oporu páteře a zádového svalstva.

Židle je vhodná pro věkové kategorie od 14 let. Cena je 5 499 Kč a židle je dostupná ve dvou barevných variantách, černé YGC 500BK a šedivé YGC 500GY.

YENKEE ergonomické křeslo pro práci na počítači
Zdroj fotografie: YENKEE

Pro správnou polohu zápěstí

Ergonomická myš má velký přínos pro naše zdraví, jelikož slouží jako prevence proti vzniku karpálního tunelu. Toto onemocnění, spolu s tenisovým loktem, patří k nejrozšířenějším nemocem způsobených nesprávně zvolenou myší. Vertikální ergonomická bezdrátová myš YMS 5030 ErgoSnug je navržena tak, aby podporovala přirozenou polohu zápěstí a snížila tím riziko syndromu karpálního tunelu či zánětu šlach.

Úhel i výška myši jsou v optimální poloze, včetně všech tlačítek, která jsou dobře ovladatelná. Myš zároveň disponuje dvěma Nano přijímači pro zapojení do USB-A a USB-C s dosahem 10 m a je tak vhodná pro všechny počítače včetně uživatelů produktů Apple. ErgoSnug je 6-tlačítková myš s optickým senzorem s rozlišením až 1 600 DPI. Díky tichému chodu tlačítek se hodí pro práci v jakémkoli prostředí. Ergonomické vertikální provedení s levotočivou orientací umožňuje její použití pouze pravákům. Pořizovací cena je 499 Kč.

Ergonomická myš, která usnadňuje práci na počítači
Zdroj fotografie: YENKEE

Nezapomínejte na zorný uhel při práci na počítači

Monitor bychom měli mít ve vzdálenosti 50 až 80 cm a dívat se na něj pod úhlem alespoň 20 stupňů. Pokud pohled na střed obrazovky svírá úhel přibližně 35 stupňů, jsou vytvořeny optimální pozorovací podmínky a tím pádem vás nebudou trápit problémy se šíjí a zrakem.

Stojánek Yenkee YSM 02 ALU je vhodný pro notebooky, ale i tablety do úhlopříčky 15,6″. Protiskluzové podložky se postarají o pevné umístění na stole a měkké silikonové výstupky na horním povrchu stojánku zabraňují nežádoucímu pohybu zařízení a chrání ho před poškrábáním. Luxusní pevná hliníková konstrukce s variabilitou sklonu od 55 do 155 mm v 6 pozicích vám zajistí pohodlnou práci bez přehřívání a únavy na obou stranách. Stojánek je skládací, ve složeném stavu ho můžete přenášet s sebou a lehce si tak vytvořit ergonomické pracovní místo kdekoliv – v kanceláři, doma, v kavárně nebo v knihovně. Držák můžete pořídit za 599 Kč.

Stojánek ulehčující práci na počítači
Stojánek ulehčující práci na počítači / Zdroj fotografie: YENKEE

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *