Instagram brzy začne ověřovat věk pomocí fotoaparátu

Instagram
Instagram brzy začne ověřovat věk pomocí fotoaparátu / Autor fotografie: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

K registraci na Instagram potřebujete, aby vám bylo minimálně 13 let. Nicméně, všichni víme, že jen hrstka lidí tohle opravdu dodrží. Pokud sociální síť přijde na to, že vám ještě nebylo 13 let, tak se maximálně dočkáte zablokovaného účtu. Tady tomuto chce Instagram zabránit, a tak přichází s novinkou. Nyní bude vyžadovat po uživatelích, kteří se pokusí změnit svůj věk na více než 18 let či méně než 18 let, vyfocení osobního dokladu nebo požádá společné přátelé o potvrzení věku.

V následujících měsících by tedy měla přijít aktualizace, po které budete muset mít potvrzení od třech dospělých lidí, že máte nebo naopak nemáte více 18 let. Žádost o schválení by měla být vždy poslána do tří dnů od podání žádosti. Jak jsem již zmínil, tohle nebude jedinou možností, jak budete moci Instagramu dokázat, že jste to opravdu vy.Kromě průkazu totožnosti (občanský průkaz, pas) a garantů Instagram uživatelů půjde nahrát své selfie do aplikace. Společnost Meta začala nově spolupracovat s britskou společností Yoti, která se specializuje na ověřování věku, identity a biometrie. Umělá inteligence této společnosti bude schopna odhadnout váš věk za přibližně 20 minut na základě rysů vašeho obličeje. Instagram rovněž slibuje, že poté, co umělá inteligence určí váš věk, tak bude selfie případně video úplně smazáno.

Tato nová opatření umožní zejména změnou věku zabránit mladistvým v možnosti vyhledávat nevhodný obsah a zároveň se lépe zaměří na ochranu osoby. „Když víme, že je někdo teenager (13 – 17 let), nabídneme mu možnosti přiměřené jeho věku. Mezi tyto možnosti patří nastavení soukromého účtu, zabránění nechtěnému kontaktu s cizími lidmi nebo budou mít inzerenti u těchto uživatelů omezené možnosti, jak jim podstrčit reklamy apod.“ uvedla na svém blogu Erica Finkle, ředitelka správy dat ve společnosti Meta, mateřské společnosti Instagramu a Facebooku.

Prozatím jsou tyto funkce pro ověřování věku k dispozici pouze ve Spojených státech pro několik milionů uživatelů. Předpokládáme, že zanedlouho by se tato funkce mohla stát již globální záležitostí.

Jaký názor na takovou funkci máte vy? Věřili byste Instagramu a nahráli tam svoje selfie nebo občanský průkaz? Dejte mi vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *