iPhone 14 dožene konkurenci? Jeho přední fotoaparát konečně dostane automatické ostření

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro Max / Zdroj fotografie: Apple

Podle analytika Ming-Chi Kuo bude mít příští generace smartphonu iPhone vylepšené selfie fotoaparáty s podporou automatického ostření. Na rozdíl od současných modelů Apple s pevným ohniskem vám nový přední modul umožní pořizovat vysoce kvalitní snímky, i když bude uživatel příliš blízko nebo příliš daleko od fotoaparátu.

Díky zveřejněným informacím víme, že světelnost f/1,9 oproti f/2,2 u iPhonu 13 navíc zajistí, že do snímače fotoaparátu pronikne mnohem více světla. To vám teoreticky umožní pořizovat hlubší snímky s rozmazaným pozadím, stejně jako kvalitní noční fotografie.

Analytik Kuo a další odborníci již předpověděli, že nové iPhony od Applu se zbaví tradičního „zářezu“ a místo něj použijí malou díru v displeji. K tomu bude společnost muset použít menší kamerové moduly, v tom ale není nic nemožného, například selfie fotoaparát ve vlajkových lodích Samsung Galaxy S22 podporuje i automatické ostření, a stačí na to malý kulatý výřez. Přitom i když autofokus v předních modulech je u modelů Samsung podporován už léta, ne všichni výrobci mají podobnou funkcionalitu. Například i nejnovější vlajkové lodě Google a OnePlus mají pouze pevné ostření v předních kamerách.


Nenechte si ujít:


iPhone 14 je na spadnutí!

Podle informací bude nový fotoaparát používán ve čtyřech nových modelech iPhone 14. To znamená, že nová technologie bude dostupná nejen v chytrých telefonech řady Pro. To je další dobrá zpráva pro budoucí majitele. Údajně i tyto smartphony dostanou čipsety A16 místo čipsetů A15, které budou použity v běžném iPhonu 14 a fotoaparáty s lepším rozlišením.

Již mnohokrát bylo řečeno, že řada iPhone 14 nebude mít model iPhone 14 mini. Letos uvidíme 6,1palcový iPhone 14 Pro a 6,7palcový iPhone 14 Pro Max, které dostanou zmenšené výkroje v displeji. A dále Apple nabídne 6,1palcový iPhone 14 a 6,7palcový iPhone 14 Max, které si zachovají svůj klasický obrovský výřez v displeji.

Není tajemstvím, že existuje mnoho oblastí, ve kterých je Apple považován za lídra. Ať už jde o softwarové nebo hardwarové funkce, kde Apple skutečně vyniká. Na druhou stranu nutno říci, že v některých ohledech je ale také oproti své konkurenci v případě Android telefonů velmi pozadu. Tím konkrétně myslíme například funkce, a možnosti fotoaparátu. Nyní to vypadá, že díky těmto vylepšením se výrobcům Android telefonů aspoň částečně přiblíží.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theverge.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *