iRing společnosti Apple je pravděpodobně za rohem. Americká společnost bude chtít dohnat Samsung

Apple
Oura ring / Zdroj: Oura

Společnost Samsung nedávno představila něco opravdu skvělého s názvem Galaxy Ring, což spoustu lidí nadchlo pro další technologické novinky. Globální vedoucí B2B oddělení nositelných zařízení společnosti Samsung Daniel Seung Lee se na síti LinkedIn podělil o informaci, že nový nositelný produkt pro zdraví a wellness bude uveden na trh v druhé polovině tohoto roku.

Nyní to vypadá, že Apple nechce zůstat pozadu. Hovoří se o tom, že Apple pracuje na vlastním chytrém prstenu, a ten by se mohl objevit dříve, než si myslíme. Pokud se tak skutečně stane, můžeme očekávat stejný zájem jako u Apple Watch?

Apple již dříve podal několik patentů na nositelné zařízení podobné prstenu.

Zpráva z ETNews sdílela některé zasvěcené informace, podle kterých je Apple docela blízko odhalení tohoto nového gadgetu. Po oznámení Samsungu se zdá, že je Apple připraven do toho skočit také. Na tomto nápadu už nějakou dobu pracuje a má podanou řadu patentů, které ukazují, že to s jeho realizací myslí vážně.

Trh s chytrými prsteny zatím není velký, ale očekává se, že bude hodně růst. Odborníci se domnívají, že by se jeho hodnota mohla zvýšit z 20 milionů dolarů v roce 2023 na 200 milionů dolarů v roce 2031. To je obrovský skok! Chytré prsteny mají oproti chytrým hodinkám několik výhod, především díky kompaktnějšímu a méně rušivému designu.

Jsou lehké a diskrétnější, což usnadňuje jejich celodenní i noční nošení bez nepohodlí. Tato subtilnost je ideální pro nepřetržité sledování zdravotního stavu a spánku bez objemných hodinek. Chytré prsteny navíc mohou poskytovat specializovanější senzory blíže k pokožce pro přesné snímání a jejich jednoduchost umožňuje zaměřit se na specifické funkce, jako je sledování kondice, oznámení a bezkontaktní platby,

I když si nejsme přesně jisti, kdy chytrý prsten Apple uvede na trh, je jasné, že o tom přemýšlí už dlouho. Vzhledem k tomu, že trh s chytrými prsteny se chystá růst, bude zajímavé sledovat, s čím Apple přijde.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: appleinsider.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *