Rusové si už nezatančí. Největší hudební distributor opouští zemi

Sony
Ruský prezident Vladimir Putin / Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

Největší světový hudební vydavatel Sony Music se rozhodl opustit Rusko. Také převedla své podnikání na bývalou ředitelku ruského zastoupení Arinu Dmitrievovou, která vede společnost Kiss Koala. A co hůř, mateřská společnost si odchodem vzala práva na distribuci skladeb mezinárodních umělců. Jednoduše řečeno, mnoho skladeb brzy zmizí ze streamovacích platforem.

Sony Music je spolu s Universal Music a Warner Music Group jednou ze tří největších nahrávacích společností na světě. V Rusku společnost otevřela svou hudební divizi v roce 1999. Od té doby se společnost neustále rozvíjí a dnes odborníci odhadují její podíl na ruském trhu s nahráváním na 15–20 %. Tržby Sony Music Entertainment LLC v roce 2021 činily 2,56 miliardy rublů (42,7 milionu dolarů). Čistý zisk činil 132,9 milionu rublů (2,22 milionu $).

Jak asi tušíte, Sony Rusko distribuovalo nejen skladby mezinárodních umělců, ale rovněž produkovala ruské hudebníky. Nutno říci, že Sony Music nashromáždila velkou a velmi rozmanitou zásobu domácích hudebníků.


Bude Vás také zajímat:


Poté, co společnost Ariny Dmitrieva získá hudební byznys od Sony, zpeněží hudbu ruských umělců podepsaných společností Sony. Ruští uživatelé však již nebudou moci poslouchat zahraniční umělce přes Yandex.Music, Sound a VK Music. Mezi tyto umělce patří např. The Beatles, Pink Floyd, Elvis Presley a další. Zmíněné streamovací služby již dostaly upozornění od Sony. Kommersant se domnívá, že seznamy písní se mohou stát Rusům nedostupnými i v zahraničních službách, včetně Apple Music a YouTube Music.

Od 7. září se právní subjekt divize přejmenoval ze Sony Music Entertainment LLC na Kiss Koala LLC. Ten byl řízen společností SBME Holdings BV, dceřinou společností Sony Group Corporation. Samotná Sony Music Group 8. září oficiálně oznámila, že konečně opouští Rusko.

Je to jen další rána pro Ruskou federaci, kterou za posledního půl roku opustila mnoho západních společností. Je otázkou, jak si s tím bude schopná sama poradit, ale prozatím to nevypadá nikterak skvěle. Jaký názor máte na tohle vy? Schvalujete odchody západních společností z Ruska nebo ne?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
10 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *