Vivo X80 Pro získává aktualizaci na stabilní systém Funtouch OS 13, který je postaven na Androidu 13

Vivo X80 Pro
Autor: Lukáš Drahozal

Řada Vivo X90 bude možná další velkou novinkou v portfoliu společnosti Vivo, ale podpora modelu Vivo X80 stále pokračuje. Dnes společnost dává najevo svůj závazek vůči globálním majitelům telefonu Vivo X80 Pro aktualizací na systém Android 13.

Na rozdíl od čínské verze, která běží na Origin OS Ocean, byly globální modely uvedeny na trh s Funtouch OS 12. Globální přístroje dostaly minulý měsíc první beta verzi systému Funtouch OS 13 a nyní dostávají stabilní aktualizaci.

Vivo X80 Pro získává stabilní systém Funtouch OS 13

První aktualizace přichází na model X80 Pro s verzí firmwaru PD2185BF_EX_A_13.1.10.13.W30. Vyžaduje stažení 6,24 GB, takže se ujistěte, že ji stahujete přes Wi-Fi. Zajímavým detailem této aktualizace je, že obsahuje bezpečnostní záplatu z 1. listopadu 2022. Pro společnost Vivo je to významný milník, když poskytuje aktuální bezpečnostní záplatu, a ne starou. Aktualizace také přináší nové funkce včetně funkce Chlazení telefonu v aplikaci iManager. Jedná se o funkci, která zabraňuje přehřívání telefonu. Sníží frekvenci procesoru tím, že „omezí běh aplikací“.


Nenechte si ujít:


Jak již bylo řečeno, Funtouch OS 13 nepřinese do telefonu X80 Pro žádné zásadní změny uživatelského rozhraní. Nedočkáme se tedy žádného vizuálního osvěžení. Ale upřímně řečeno, to je v tomto odvětví běžné. Vizuálně vypadá Android 13 hodně podobně jako Android 12.

Aktualizace se prozatím šíří pro majitele telefonu Vivo X80 Pro v Indii. Očekáváme však, že v následujících dnech, případně týdnech dojde k širšímu rozšíření do Evropy. Nyní v Indii dostávají aktualizaci prostřednictvím oznámení OTA. Pokud se nezobrazí, můžete ji zkusit ručně vyvolat nabídce Nastavení a aktualizace systému.

Model X80 Pro byl jedním z nejzajímavějších telefonů Vivo uvedených na trh v roce 2022. Zařízení bylo právě nahrazeno modely Vivo X90 Pro a Vivo X90 Pro+. Druhý jmenovaný přišel jako první telefon na světě s procesorem Snapdragon 8 Gen 2. Bude však chvíli trvat, než se dostane na globální trhy. Prozatím zůstává X80 Pro nejnovější nabídkou řady Vivo X na globálních trzích.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *