Radost pro Elona Muska. SpaceX získává 750 milionů dolarů

SpaceX
Raketa společnosti SpaceX pří startu / Autor: SpaceX-Imagery / Zdroj fotografie: Pixabay

Navzdory historickému propadu akcií Tesly v roce 2022 s celkovou devalvací 70 % jsou společnosti Elona Muska pro lidi stále atraktivní. SpaceX, výrobce opakovaně použitelných raket a poskytoval satelitního internetu, získal v novém kole investic celkem 750 milionů dolarů.

Informace pochází od stanice CNBC, která cituje e-mail zaslaný investorům společnosti SpaceX. Podle ní pravděpodobně povede nové kolo financování Andreessen Horowitz (také známý jako A16z). Nebude to poprvé. A16z se už podílel na agresivním převzetí Twitteru Elonem Muskem minulý rok. Obchod za 44 miliard dolarů byl přesněji uzavřen na konci října 2022. Od té doby je zastoupení obklopeno kontroverzemi se změnami na sociální síti. Většina analytiků vidí koupi Twitteru jako hlavního viníka ztrát Tesly.

SpaceX ani Andressen Horowitz novou zprávu nekomentovaly. Minulý měsíc agentura Bloomberg oznámila, že SpaceX poprvé povolil prodej akcií za 77 dolarů. Hodnota společnosti by se tak blížila 140 miliardám dolarů. Společnost v roce 2022 získala více než 2 miliardy dolarů, včetně 250 milionů dolarů v červenci. V květnu byla její cena okolo 127 miliard dolarů.

V roce 2022 SpaceX překonal spoustu milníků. Vypustil více než 60 opakovaně použitelných raket prostřednictvím programu Falcon. Bohužel však jeho další program Starship zaznamenal zpoždění. I ten má pomoci lidem k tomu, aby se znovu podívaly na Měsíc. Pozitivní je fakt, že internetová služba společnosti Starlink překročila hranici 1 milionu aktivních uživatelů. Navíc Starlink hrál významnou roli ve válce mezi Ukrajinou a Ruskem. Elon Musk nad Ukrajinu poslal několik svých satelitů, které opravdu hodně pomohly ukrajinským vojskům.

Právě teď se SpaceX zaměřuje na vývoj nových vesmírných lodí s názvy Starship a Super Heavy. Prozatím nevíme, kdy SpaceX tato vozidla posune do dalšího kroku programu. Druhá fáze bude zahrnovat startovací test. Podle CNBC NASA také zvažuje, zda by jim SpaceX mohla pomoci zachránit obyvatele vesmírné stanice ISS, včetně jednoho astronauta z USA a dvou kosmonautů z Ruska.

Uvidíme, jaké další milníky SpaceX v tomto roce překoná. Každopádně jsem toho názoru, že něčeho velkého se určitě dočkáme.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *