Kde jsou americké sankce? Huawei v Číně drtí svou konkurenci

Huawei
Zdroj: Huawei

V minulosti měl Huawei mnoho problémů – vydával málo smartphonů a musel čelit americkým sankcím. Ty sice přetrvávají dodnes, ale čínský gigant se poměrně hodně osamostatnil a už není tolik závislý na západních technologiích. To znamená, že zase začíná vyrábět telefony jako na běžícím páse, což se projevuje především na čínském trhu.

Nyní v Číně běží prodejní festival 618 a na základě trendu víme, že domácí výrobci během tohoto festivalu zaujmuli první místo v oblasti nejvyšší třídy. Podle žebříčku nejprodávanějších vlajkových smartphonů během celé akce bylo 7 z 10 prodaných vlajkových smartphonů čínských, přičemž největší zastoupení měl v první desítce Huawei.

Tři místa v první desítce si zajistil ještě Apple, a to díky modelům iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Plus. Huawei se povedlo sebrat hned pět míst, a to s celou řadou Pura 70 a modelem Mate 60 Pro. A poslední dvě místa vzalo Vivo s jeho skládacím smartphonem X Fold 3 a X100 Ultra.

Mate 60 Pro je pro Huawei důležitý model

Dominance Huawei je až neskutečná. Mate 60 Pro byl uveden už minulý rok v září a stejně si drží vysoké prodeje dodnes. Dokonce si i dobře drží cenu, a to když ta zaznamenala pouze mírný propad. To rovněž poukazuje na to, že zákazníci Huawei věří. Tento trend můžeme přičíst hned několika faktorům. Za prvé, čínský gigant výrazně pokročil v inovacích včetně výroby domácích čipů nebo uvedení nové umělé inteligence, což jsou faktory, které Apple překonaly. Přestože čip od Huawei nenabízí moc vysoký výkon, tak jej lidé chtějí ve svých smartphonech.

A za druhé, během různých kampaní Huawei vsází na agresivní cenovou politiku, kterou shazuje konkurenci. A jako poslední důvod může být ten, že lidé pozorují značně napjaté vztahy mezi USA a Čínou, a tak se domácí spotřebitelé raději přesouvají na „domovskou stranu“.

Čínské značky nyní vykazují velký potenciál, což pro Apple může znamenat velké problémy, které má z části už teď. Už teď musel snížit ceny svých telefonů a dá se předpokládat, že to bude pokračovat i v budoucnu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *