Kolik zaplatíte za sdílení účtu na Netflixu v roce 2023? Tohle už nejsou jen drobné

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Uživatelé Netflixu mohou již několik let volně sdílet své účty s přáteli. To se však v roce 2023 pravděpodobně změní. Už dokonce víme, kolik vás to bude stát.

Netflix se v tomto ohledu dlouho choval poměrně vstřícně, ale nikdy se netajil svým cílem sdílení účtů zastavit. Gigant v oblasti streamování videa právě prozradil, že vám bude účtovat poplatky, pokud budete používat například účet kamaráda. Jak právě informoval deník Wall Street Journal, tato legislativa vstoupí v platnost příští rok.

Brzy budete muset platit, pokud budete chtít svůj účet používat jinde než ve svém hlavním bydlišti. Protože uvádí, že „rozsáhlé sdílení účtů mezi domácnostmi, ke kterému nyní dochází, ovlivňuje naši dlouhodobou schopnost investovat do našich služeb a rozvíjet je“, Netflix tvrdí, že ve stávajícím uspořádání již není možné pokračovat.

Netflix: za sdílení účtu byste měli platit příplatek

V některých latinskoamerických zemích Netflix experimentuje s dodatečnými poplatky za sdílení hesla, které stojí další 3 dolary. V těchto zemích musí hlavní majitel účtu sdělit ověřovací kód každému, kdo se pokouší získat přístup k účtu zvenčí. Netflix bude kód vyžadovat až do zaplacení měsíčního poplatku za přidání členů zvenčí do domácnosti. Zdražení v ostatních zemích tak může být relativně srovnatelné, pravděpodobně mezi 3 a 4 dolary za každého dalšího uživatele.


Nenechte si ujít:


V současnosti není jasné, o jaké další trhy se bude jednat. Už nyní je ovšem zřejmé, že nynější novinka dorazí jistě do Evropy. Proto by se dalo očekávat, že by si uživatelé na našem trhu mohli připlatit až 99 korun v závislosti na sdílení svého účtu.

WSJ uvádí, že Netflix uvažuje také o přidání placeného obsahu do své knihovny. Což by zákazníky přesvědčilo, aby si své přihlašovací údaje nechali pro sebe z obavy, že jim někdo jiný zvýší náklady. Lidé obeznámení se situací však tvrdí, že společnost od tohoto plánu upustila. V zájmu zachování přímočarého uživatelského prostředí.

Netflix dává přednost tomu, aby si každý předplatitel zakoupil vlastní předplatné, než aby uživatelé sdíleli jeden účet. Za tímto účelem největší světová streamovací služba nedávno představila novou, levnější variantu za pouhých 6,99 USD měsíčně.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: wsj.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

6 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *