Netflix umožní příští rok několika desetitisícům uživatelům, aby jeho obsah sledovali před oficiálním uvedením

Netflix
Netflix na televizi / Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Americký streamovací gigant, Netflix, čelí na trhu spíše tomu horšímu období. V první polovině roku své předplatitele ztrácel, ale poslední trendy ukazují, že se zase někteří předplatitelé začínají vracet. To je pravděpodobně dáno tím, že nedávno zavedl novou možnost jeho účtu s reklamami, který je levnější než ty ostatní. Pak další jeho opatření je to, že omezí sdílení hesel mezi kamarády, což se u veřejnosti nese ve velké nelibosti.

Každopádně po delší době přišel i s něčím, co potěší uživatele po celém světě. Několik desítek tisíc uživatelů bude mít to štěstí, že se budou moci koukat na jakékoli filmy, ačkoli ještě nebudou oficiálně uvedeny. V tuto chvíli se objevují zprávy, že prozatím se tohoto účastní 2000 odběratelů. Ti mají za úkol zkouknout různé pořady a dát tvůrcům vědět, co by se mohlo zlepšit tak, aby přilákali více lidí k předplatnému na jejich platformě.

Tato kampaň začala již před rokem, ale pouze pro malý počet uživatelů. Čerpá z dlouhé hollywodské tradice získávání zpětné vazby od publika před uvedením filmu do kin. Od roku 2023 se budou moci desetitisíce uživatelů koukat na filmy před ostatními.

Ke konci třetího čtvrtletí letošního roku měl Netflix po celém světě asi 223 milionů předplatitelů. Společnost tak tvrdě pracuje na tom, aby zajistila, že každý dolar, který utratí za obsah, povede k nejvyšší úrovni pozornosti. Kromě toho také podrobněji zkoumá výdaje na obsah a zaměřuje se na ziskovost. V letošním roce společnost utrpěla ztrátu předplatitelů dvě čtvrtletí po sobě. Ve třetím čtvrtletí však obnovila růst předplatitelů. Společnost očekává, že výdaje na nové pořady a filmy zůstanou v příštích několika letech na zhruba 17 miliardách dolarů ročně.

Nová funkce bude rozšířením již tak velké nabídky Netflixu. Je vidět, že dělá vše pro to, aby nalákal nové uživatele. Americký gigant se zatím ke všem novinkám nevyjádřil.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *