Netflix odhalil svoje plány do budoucna. Kromě filmů Vám v některých případech nabídne i reklamy

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Podle nedávného oficiálního oznámení společnosti Netflix bude brzy zahájeno spuštění nového tarifu Netflix Basic s reklamou. Jedná se o nový „základní“ tarif Netflixu, který bude mít nižší cenu z důvodu nasazení reklam. Nová strategie bude oficiálně představena 3. listopadu. Kompletní informace o novém plánu se dozvíte u nás v tomto článku.

Nový plán předplatného Netflix s reklamami

Nový balíček předplatného Netflixu s názvem „Basic with ads“ s reklamou poskytuje uživatelům plný přístup ke knihovně Netflixu za nižší cenu než ostatní balíčky, ale navíc s reklamními přestávkami, které jsou k dispozici pouze u tohoto balíčku. Přestože se jedná o přímý vývoj současného balíčku Basic, mohou uživatelé očekávat některé novinky.

Začněme cenou. Se stejnou flexibilitou, jakou slibují ostatní balíčky, bude nový model Basic s reklamou stát 6,99 USD (170 CZK) měsíčně v USA a o něco méně v ostatních zemích. Uživatelé, kteří se rozhodnou zaregistrovat se u Netflixu pomocí tohoto balíčku, nebudou podléhat žádným omezením a mohou kdykoli vypnout automatické obnovování. Zrušení služby Netflix bude i nadále bezplatné.

Nový tarif Basic s reklamou stojí o 3 dolary měsíčně méně než tarif Basic (bez reklamy). Je třeba poznamenat, že „standardní rozlišení“, které je v současné době k dispozici u balíčku Basic, bude u obou balíčků Basic nahrazeno kvalitou 720p.

V novém balíčku Netflix s reklamou můžete využívat přístup k celé knihovně Netflix. Kvůli licenčním problémům nebude zpočátku dostupný některý obsah, ale společnost již přiznala, že pracuje na nalezení řešení. Je třeba poznamenat, že uživatelé, kteří si aktivují balíček Basic s reklamou, budou čelit některým omezením, včetně nemožnosti používat tento balíček ke stahování titulů z nabídky.

Kromě toho může být najednou k platformě pouze jeden přístup. S jedním účtem není možné používat více přihlášení. Což je i nadále exkluzivita u dražších balíčků streamovací služby.

Začátkem příštího měsíce, konkrétně od 3. listopadu bude tarif dostupný v Austrálii, Mexiku, Španělsku, Velké Británii, Brazílii, Kanadě, Francii, Německu, Itálii, Japonsku, Jižní Koreji, a USA. O rozšíření předplatného balíčku Basic s reklamou do dalších zemí rozhodnou až reakce uživatelů.


Nenechte si ujít:


Jak funguje služba s reklamou?

S přidáním reklamy jsou náklady ve srovnání s tarifem Basic nižší. Jak je uvedeno v oficiální tiskové zprávě, půjde o reklamní přestávky během filmů nebo seriálů. Spíše než o krátké spoty, které se zobrazí před vybraným videem. Reklamní přestávky trvají podle Netflixu v průměru 4-5 minut za hodinu. Dvouhodinový film tak může obsahovat až 10 minut reklam.

Jak u reklam umístěných na začátku zobrazení obsahu, tak u reklam během sledování bude počáteční délka každé z nich 15 nebo 30 sekund. V jednom reklamním bloku bude několik reklam. Inzerenti budou mít možnost zacílit na správnou demografickou skupinu. A možná zabránit tomu, aby některé reklamy zasahovaly do obsahu, který není v souladu s jejich značkou.

„Chceme spotřebitelům nabídnout možnost volby a zjistit, jaká nabídka je pro ně nejlepší,“ řekl během konferenčního hovoru provozní ředitel společnosti Netflix Greg Peters.

Plány předplatného Netflix

Zavedení tarifu Basic s reklamou nemá žádný dopad na stávající tarify Netflixx, s výjimkou přechodu tarifu Basic na HD obsah. Uživatelé mají na výběr z následujících možností:


    6,99 USD – základní s reklamou

    9,99 USD – základní bez reklam

    15,49 USD – standardní bez reklam


Po letech odmítání této myšlenky nyní Netflix představuje svůj první levnější tarif s reklamami. K tomuto kroku přistupuje v důsledku nedávného poklesu růstu počtu předplatitelů. Netflix očekává, že ve třetím čtvrtletí přibude pouze 1 milion nových zákazníků. Poté, co v prvních dvou čtvrtletích letošního roku předplatitele ztratil. Společnost je největší globální streamovací službou s přibližně 221 miliony předplatitelů po celém světě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: about.netflix.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *