Konečně! Specifikace vlajkového modelu Xiaomi 12 Ultra byly odhaleny

Xiaomi 12 Ultra
Zdroj fotografie: Xiaomi

Smartphone Xiaomi 12 Ultra je pomalu takový bájný jednorožec. Za posledních několik měsíců se kolem tohoto smartphonu vznášelo tolik zvěstí, že by to vydalo na další marvelovku. Společnost představila svou 12. řadu vlajkových lodí na konci roku 2021 a uvedla je na globální trhy začátkem tohoto roku. Existuje však několik zvěstí, které naznačují spuštění varianty Ultra.

Varianta Ultra bude následovat tuto trendovou úroveň a přinese působivé specifikace, zejména v oddělení fotoaparátů. Xiaomi 12 Ultra bude také prvním smartphonem, který spadá do nového partnerství mezi Xiaomi a společností Leica. Příchod telefonu se očekává v červenci a dnes se objevila nová sada uniklých specifikací.Podle zvěstí bude Xiaomi 12 Ultra používat většinou stejný hardware fotoaparátu jako Xiaomi Mi 11 Ultra. To potvrzuje předchozí únik, protože telefon bude obsahovat 50MP hlavní fotoaparát s OIS. K dispozici je také 48MP teleobjektiv s 5x zoomem a 48MP ultra širokoúhlý senzor. Leaker Yogesh Brar už tuto skutečnost dříve potvrdil. Dále uvádí, že na smartphonu najdeme 3D ToF senzor.

Údajné specifikace Xiaomi 12 Ultra

Selfie kamera bude mít stejný 20MP modul jako na loňském Ultra. Zobrazovací panel bude převzat z Xiaomi 12 Pro místo Mi 11 Ultra. Jedná se o 6,7palcový LTPO AMOLED panel s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pod kapotou bude telefon obsahovat nejnovější Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC. Bude k dispozici ve variantách s 8 GB nebo 12 GB LPDDR5 RAM a 256 GB nebo 512 GB úložiště UFS 3.1, jak dokládají uniklé informace. Telefon poběží MIUI 13, které je založeno na Androidu 12.

Smartphone bude čerpat energii z obří 4800 mAh baterie s 67 W kabelovým nabíjením a 50 W bezdrátovým nabíjením. Rychlost nabíjení je v současnosti terčem kontroverzí, protože Xiaomi má v současné době pro své telefony nabíjení o výkonu 120 W. Pro společnost by dávalo větší smysl uvést na trh nadupanou variantu Ultra se 120W nabíjením. Zatím si na další konkrétní podrobnosti budeme muset počkat na oficiální potvrzení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *