Máme další informace o nadcházejících zařízeních Samsung Galaxy Z Fold 5 a Z Flip 5

Samsung
Loňské skládací smartphony / Zdroj fotografie: Samsung

Samsung je na trhu se skládacími smartphony králem a to na všech trzích mimo toho čínského. Na něm totiž vede čínská stálice v podobě Huawei. Každopádně to Samsung nemusí tolik mrzet, ačkoli je čínský trh s telefony největší na světě. Každoročně se na novou řadu Foldu a Flipu těší miliony fanoušků Samsungu na celém světě. Ti budou z nejnovějších informací nejspíše zklamaní.

Představení nových smartphonů očekáváme na konferenci v srpnu podobně jako minulý rok. Rovněž bychom se na ní měli dočkat tabletů řady Galaxy Tab S9 a hodinek řady Galaxy Watch 6. Nejnovější únik pochází z čínské certifikační platformy 3C. Jako obvykle jsme se díky ní dozvěděli rychlost nabíjení nadcházejících zařízení.

Samsung Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 se ukázaly s modelovými čísly SM-9460 a SM-7310. Bohužel oba modely mají dorazit pouze s 25W nabíječkou, což je na dnešní dobu škoda. Ta má číslo modelu EP-TA800. První generace Foldu měla 15W nabíjení s tím, že hned druhá generace v roce 2020 dostala 25W nabíjení, ale od té doby k žádnému zlepšení nedošlo a pravděpodobně tento rok ani nedojde.

Rychlost nabíjení je ve velkém kontrastu s kapacitou baterie, která zatím není známá ani u jednoho modelu. Nicméně očekáváme, že Z Flip 5 bude mít o dost menší baterii než Z Fold 5 a to především kvůli velikosti, kdy Z Flip 5 spadá pod „véčkové“ telefony, zatímco Fold se otevírá jako kniha. Loňský Z Fold 4 měl kapacitu baterie 4400 mAh, takže by nás nepřekvapilo, kdyby to bylo tento rok podobné.

Ohledně procesoru je to pro nás jedna velká neznámá, ale dá se předpokládat, že obě zařízení dorazí se Snapdragonem 8 Gen 2 podobně jako vivo X Fold 2. To se stalo prvním skládacím smartphonem s nejvýkonnějším procesorem současnosti. My se na nové skládací telefony těšíme a vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *