Může Samsung přijít o Google? Vypadá to, že se chystá zásadní změna

Samsung
Zdroj: Samsung

Google je v dnešní době hojně zastoupen mezi několika mobilními značkami. Mezi ty vůbec nejvýznamnější patří společnost Samsung, která celoročně patří mezi největší prodejce telefonů. Nyní se ukazuje, že by Google jistotu v podobě Samsungu mohl ztratit. Podle nejnovějších zpráv totiž Microsoft a jihokorejský výrobce jednají o nasazení prohlížeče Bing na nových zařízeních.

Nová zpráva vyvolala mezi zaměstnanci amerického giganta velký poprask, protože je to vůbec poprvé v historii, kdy mu hrozí nějaké nebezpečí v rámci hlavní činnosti. Umělá inteligence s názvem ChatGPT si získává na svou stranu plno lidí, a tak by s takovým krokem mohla být široká veřejnost spokojena. K dnešnímu dni Microsoft do Bingu investoval mnoho finančních prostředků, což by se mu mohlo nyní vyplatit. Uvažovaný krok by otřásl s celým trhem s vyhledávači a ve vzduchu by byla ihned otázka v podobě: „Kdo bude Samsung následovat jako další?“. Je totiž málo pravděpodobné, že by byl Samsung jediný, kdo by se k ChatGPT uchýlil.

Jestli Samsung podepíše smlouvu s Microsoftem, tak to bude pro Google hotová tragédie. Prozatím má však plnou licenci od Googlu. Americká společnost stanovuje podmínky pro výrobce smartphonů s operačním systémem Android. Jednou z těchto podmínek je přístup do obchodu Google Play. Ta je už delší dobu důležitým bodem sporu stejně jako mnoho dalších. Naštěstí je i podmínka, o které rozhodla Evropská unie v neprospěch Googlu. Ta byla taková, že Chrome musí být hlavním vyhledávačem na každém zařízení s Androidem. Podle EU to porušuje antimonopolní zákon.

V tuto chvíli ještě nemůžeme říct to, jak celá situace dopadne, ale už nyní je jasné, že má Google nového konkurenta. Ještě před rokem by nikdo Bing neočekával jako náhradu za Google, ale jak dny plynou, tak se tato možnost stává reálnější. Společnost Alphabet zaspala dobu, což se jí teď vrací jako bumerang. BardAI není schopen konkurovat ChatGPT, a tak vyvstává otázka, zdali mu někdy bude vůbec „dýchat na záda.“

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *