Nový procesor od Samsungu pohořel. Snapdragon 8 Gen 3 ho srazil na lopatky

Samsungu
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Minulé procesory od Samsungu byly v některých případech naprostá katastrofa. Především trpěly na přehřívání a na to jsou uživatelé bohužel dost citliví. Samsung to dostalo, a tak si dal pauzu od výroby vlastních čipů. Nicméně nyní to vypadá, že pro nás chystá nový Exynos 2400. Už delší dobu o něm kolují různé úniky, ale až teď máme k dispozici první výsledky v benchmarkové platformě GeekBench.

Překvapivě si nadcházející procesor vede mnohem lépe než jeho předchůdci. Evropská varianta Samsung Galaxy S24+ získala 2067 v jednojádrovém testu a 6520 bodů ve vícejádrovém testu. Bohužel výkonem zaostal za Snapdraognem 8 Gen 3 od Qualcommu. Ten získal v jednojádrovém testu 2234 bodů a ve vícejádrovém 6807 bodů.

Samsungu se nový čip s deseti jádry vydařil

Architektura nového čipu je docela jednoduchá. Hlavní 3,21GHz jádro je pouze jedno. Menší jádra o taktu 2,90 GHz má dvě. A další jádra s taktem 2,59 GHz má tři. A nakonec ta nejslabší 1,96GHz jádra má čtyři. Dohromady má tedy celý procesor 10 jader. Benchmark nám prozradil, že čipset bude spolupracovat s 8GB RAM a Androidem dostupným již od prvního spuštění telefonu. Předchozí zprávy uvádí, že nový procesor nabídne hned o 70 % lepší výkon v porovnání se svým předchůdcem – Exynosem 2200. Dokonce disponuje až 14,7x rychlejším zpracováním umělé inteligence. Úniky hovoří o tom, že grafiku uživatelům zajistí Xclipse 940 s architekturou RDNA3 AMD.

Musíme brát na vědomí fakt, že výsledek benchmarku není zcela objektivní. Samsung bude dozajista svůj čip ještě vylepšovat tak, aby uspokojil všechny uživatele. To, co nám Geekbench odhalil, je jen orientačního charakteru s tím, že asi nikoho nepřekvapí, když konečný výkon bude ještě vyšší.

Exynos 2400 obdrží modely smartphonů určené pro Evropu, Latinskou Ameriku, Asii a Afriku. Zařízení se Snapdragonem se uvedou pouze v Severní Americe kromě modelu Ultra, který snad dorazí s čipem od Qualcommu na všechny trhy bez ohledu na kontinent.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizmochina.com (2)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *