Máme podrobné specifikace o nadcházejících produktech společnosti Huawei

Herní displej Huawei
Huawei MateView GT / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei se připravuje na představení nového displeje řady MateView. Jak již dávno víme, tak se společnost snaží udržet krok na trhu smartphonů, ale moc jí to nejde. Na vině jsou americké sankce, které společnost postihly již v roce 2019. Dalo by se říci, že je vlastně skoro až zázrak to, že se drží takto na vrcholu. Huawei nemůže používat Google ani 5G připojení, což je v dnešní době velký problém, a to hlavně u vlajkových produktů. Čínský technologické gigant se tedy rozhodl expandovat do více odvětví, kterým je právě třeba i nový monitor MateView. Jeden ze spolehlivých tipsterů nám na čínské sociální síti Weibo odhalil detaily nadcházejícího displeje i notebooku.

Nový monitor se bude jmenovat Huawei MateView SE, což značí, že bude mít horší specifikace než současný MateView. Možná bude mít rozlišení pouze 2K. Zařízení bude mít poměr k tělu krásných 94 % a poměr stran 3:2. Rozlišení bude 3840 x 2560 pixelů. To je ideální kombinace pro opravdovou hladkost. Co se barev týče, tak bude podporovat barevný gamut DCI-P3 a Delta E<2. Panel se také dočkal certifikace HDR 400 a maximálního jasu 500 nitů. A jakoby to bylo málo, tak má i certifikaci proti ochraně od modrého světla vystavenou německou společností TUV Rheinland.

Dalším nadcházejícím zařízením je Huawei MateBook 14 2022, který bude pohánět procesor nejnovější generace řady Intel Core P. K dispozici bude ve variantách Core i5-1240P a Core i7-1260P. Dalšími modely uvedenými na trh by měly být MateBook D14, D16 a 16s. Tyto modely nám nabídnou velké displeje a vysoce výkonné procesory. Uvnitř jejich těla nalezneme řadu procesorů Intel Core H nejnovější generace. Čím blíže představení bude, tak tím více informací by se mělo dostat na povrch, uvidíme, zdali se něčeho dočkáme v nejbližších dnech.

Je opravdu velkou škodou, že drtivá většina produktů společnosti Huawei zůstane pouze v Číně. To ale nevíme o novém displeji. Já osobně doufám, že se k nám dostane, ale bojím se toho, že je to pouze mé zbožné přání. Nicméně by se i tato zařízení mohla těšit větší oblibě než řady smartphonů, jelikož ani ty notebooky, potažmo displeje, nemají tolik kompromisů, aby si je zákazníci odmítli koupit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *