Smartphone Huawei Nova 9 SE byl oficiálně uveden na trh

Huawei Nova 9 SE ve své zářící modré / Zdroj fotografie: Huawei

Čínský technologický gigant Huawei je jednou z největších světových značek ve světě telekomunikací či smartphonů. Ve skutečnosti se Huawei stal největším výrobcem smartphonů na světě, ale to brzy překazily americké sankce. Ty Huawei nabraly na vidle a jak rychle se Huawei na první příčku dostal, tak rychle zase na ní skončil. Nicméně i navzdory zákazu se Huawei nemíní vzdát, a snaží se přežít na trhu se smartphony. O tom svědčí i nový model, kterého jsme se dočkali pouze prozatím v Číně. Konkrétně jde o Huawei Nova 9 SE, první smartphone společnosti, který přichází se 108MPx hlavním snímačem.

Huawei Nova 9 SE má extrémně úzké rámečky, které vám dodají pohlcující zážitek z obrazovky. Poměr obrazovky k tělu činí neskutečných 94,85 %, což opravdu vypovídá o úzkosti rámečků. Smartphone přichází ve třech barevných variantách, kterými jsou bílá, modrá a černá. Nutno podoktnout, že ta modrá vypadá opravdu skvěle.

Zařízení je poháněno procesorem Qualcomm Snapdragon 680 4G. Takže ani tady se nedočkáme 5G připojení, je to velká škoda, ale Huawei s tím nic nezmůže, bohužel. Displej je velký 6,78 palců a má 90Hz obnovovací frekvenci, naneštěstí je LCD, takže s otiskem prstů v obrazovce zde nepočítejte. Na zádech telefonu nalezneme modul fotoaparátu se 4 snímači. Tím hlavním je již zmíněný 108MPx snímač, druhým je 8MPx ultraširokoúhlý snímač a třetím do party je makro se 2 MPx. Čtvrtý snímač je tady spíše sporadicky, a jak mnohým z vás již došlo, tak se jedná o 2MPx čočku pro rozmazání pozadí. Vepředu máme 16MPx selfie kamerku, která ničím nevyčnívá.

Huawei Nova 9 SE / Zdroj fotografie: Huawei

Snapdragon 680 je zde spárován s 4000mAh baterií a 66W rychlým nabíjením, které se stává stále běžnějším. Podle společnosti nabije váš smartphone za pouhých 35 minut. Dále má Huawei Nova 9 SE 3,5mm Jack pro sluchátka či NFC, které v Česku bohužel téměř nevyužijeme.

Cena zařízení začíná na 2199 juanech za verzi 8 GB + 128 GB. V českých korunách je to přibližně 7 700 Kč s tím, že za verzi s 256GB interním úložištěm si musíme připlatit 200 juanů, konečná cena teda činí nějakých 8 400 Kč. Smartphone bude časem dostupný i na globálním trhu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *