Máme specifikace nadcházejícího cenově dostupného telefonu od Huawei

Huawei
Ilustrační snímek / Zdroj: Huawei

Začátkem tohoto týdne na čínské certifikační síti TEENA utekl nový telefon od Huawei. Jeho modelové číslo je FIN-AL60a a předpokládáme, že to bude telefon patřící do řady Nova 12, která byla uvedena už v minulém roce. Nicméně je běžnou praktikou, že časem ve starší řadě přibývají další telefony. Smartphone byl zároveň certifikován certifikační společnosti 3C.

Na základě dosavadních informací očekáváme, že nový telefon ponese název Huawei Nova 12 Lite, což bude nejslabší telefon z celé řady. Na druhém konci samotné řady je Nova 12 Ultra, což je telefon, který má jako první ve střední třídě satelitní komunikaci. TEENA nám odhalil také podobu Nova 12 Lite s tím, že s ničím zajímavým nepřijde. Je velmi podobný ostatním smartphonům z řady Nova 12. Díky certifikaci 3C víme, že nadcházející smartphone dorazí s rychlým 66W nabíjením.

Ke smůle uživatelů v Číně dorazí 12 Lite pouze se 4G osmijádrovým procesorem s taktem 2,4 GHz. Specifikace tohoto procesoru odpovídají modelu Qualcomm Snapdragon 778G, takže je velmi pravděpodobné, že půjde právě o něj. Zařízení bude disponovat 6,7palcovým OLED displejem s výstřelem uprostřed nahoře a rozlišením 2412 x 1084 pixelů. Dále nabídne 120Hz obnovovací frekvenci a pravděpodobně čtečku otisků prstů v displeji vzhledem k tomu, že se jedná o OLED displej.Nový Lite dorazí s 50MP snímačem

Na zadní straně bude mít smartphone hlavní 50MP fotoaparát v kombinaci s 8MP ultraširokoúhlým snímačem. Ve výstřelu v displeji se bude nacházet 60MP selfie kamerka. O pěknou dávku energie se postará 4500mAh baterie, která bude efektivně spolupracovat se systémem HarmonyOS. Bohužel žádné další informace o zařízení nemáme, ale pravděpodobně je jeho představení za rohem, a to z toho důvodu, že o něm už uniklo mnoho informací.

Stejně jako předchozí telefony řady Nova 12, tak ani tento nejspíš nedorazí do České republiky. To je dáno tím, že se chce Huawei soustředit na čínský trh, kde se mu začíná zase dařit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *