Máte v pořádku aktualizace? Jestli ne, tak váš iPhone může přestat příští měsíc fungovat

iPhone
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Pokud se řekne iPhone, tak každému se vybaví smartphone, který změnil celý svět. Je pravdou, že iPhone byl při příchodu na trh velkou revolucí. Jeho inovace obdivoval celý technologický svět a následně kopíroval i některé jeho nápady.

Tato doba je již pryč a iPhone začíná u svých starších smartphonů řešit důležité potíže. Podle odborníka společnosti Apple má nyní řada uživatelů značný problém. Apple některým uživatelům rozeslal varování ohledně poslední plánované aktualizace. Podle informací, pokud někteří majitelé své iPhony neaktualizují na nejnovější verzi systému, tak můžou nastat potíže, které omezí základní funkce celého telefonu.

Bavíme se například o ztrátě přístupu k mapám, Siri nebo celému obchodu s aplikacemi. V nejhorším případě může dojít k omezení přístupu k celému zařízení. Celá tato věc může být ještě komplikovanější a proto je důležité se řídit nařízením přímo ze společnosti Apple.

Nově příchozí aktualizace bude zaměřena na starší typy smartphonů. Konkrétně se bude jednat o zařízení se systémem iOS 11.2.6 nebo starší. Postižené zařízení bude například iPhone 5 a údajně starší modely. Nutno říci, že se tento problém může týkat například i majitelů iPhonu 7. Stačí pouze, aby uživatel využíval hodně zastaralou verzi iOS a ignoroval všechny nové pobídky k aktualizaci na novější software.

O tomto celém problému informovala leakerka @StellaFudge na svém účtu. Konkrétně uvedla, že „Od začátku května přestane fungovat přístup k Apple službám s výjimkou iCloudu na zařízeních se systémem: iOS 11-11.2.6. Pravděpodobně brzy obdržíte oznámení s výzvou k aktualizaci.“

Stále tvrdíme, že udržet si svá zařízení v nejlepší kondici je správná věc. Ohledně systémových aktualizací to platí dvojnásob. Pokud vám upozornění s vývoj na update vašeho iPhonu nepřijde, tak si aktualizace můžete rychle zkontrolovat sami.

iPhone
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Bohatě bude stačit, když si vezmete váš smartphone do ruky a uděláte těchto pár jednoduchých kroků. Otevřete si nastavení, dále zvolíte možnost obecné a následně Aktualizace softwaru. Tady si zjistíte, jakou máte v současnosti verzi systému, případně zda je možný další update na novější verzi. Jenom připomínáme, že v případě jakéhokoliv update je lepší být připojen na domácí Wi-Fi síti.

Stará aktualizace může znamenat velké potíže

Výhodou skvělé podpory u společnosti Apple je fakt, že i stařičký model iPhone 7 má nárok na iOS 15, případně iOS 15.5. Proto neváhejte, a své zařízení se pokuste aktualizovat na nejnovější verzi operačního systému.

Ohledně tohoto problému v současnosti společnost Apple nevydala žádná oficiální prohlášení ani stanoviska. Jediné, kde tento problém společnost zmiňuje, tak je formou nápovědy ohledně aktualizací na svých stránkách. V kategorii aktualizací Apple potvrzuje, že některé staré verze softwaru nebudou fungovat s několika službami společnosti Apple. Společnost také doporučuje uživatelům, aby aktualizovali svá zařízení, aby mohli služby nadále používat.

Konkrétně společnost Apple uvádí. „Některé starší verze softwaru již nebudou podporovat služby společnosti Apple, jako jsou App Store, Siri a Mapy. Chcete-li tyto služby nadále používat, aktualizujte svůj software na nejnovější dostupnou verzi.“

Proto udržujte svá zařízení stále aktuální. Budete mít vždy jistotu, že je vaše zařízení v nejlepším možné stavu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: mirror.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *