Velký ústupek od společnosti Xiaomi. V budoucnu odstraní reklamy ze svých smartphonů pomocí MIUI 14

Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi zobrazuje reklamy ve svém uživatelském rozhraní, podobně jako Samsung a další výrobci chytrých telefonů. Umožňuje to společnostem zvýšit výdělky, a tím snížit cenu svých výrobků. To se však může brzy změnit.

Od doby, kdy společnost Xiaomi začala do svého vlastního rozhraní MIUI zařazovat reklamy, uplynulo již mnoho let. Ty jsou k vidění v několika aplikacích. Včetně Mi Browser a Mi Video, ale nezdá se, že by se týkaly všech uživatelů. Ve skutečnosti se zdá, že některé trhy, včetně zejména Indie, jsou marketingem ovlivněny více než například Evropa. A že tyto propagační akce jsou zřejmé zejména u levných modelů.

Všechen tento nepříjemný obsah lze samozřejmě vypnout, ale ne všichni uživatelé o této možnosti vědí. Společnost Xiaomi se v MIUI 13 snažila tento proces zjednodušit. Tato politika však musí brzy projít výraznou úpravou. Podle zprávy MIUI 14 možná nebude nutné, aby se na telefonech čínského výrobce zobrazovaly na některých trzích reklamy.


Nenechte si ujít:


Podle zprávy serveru MyDrivers by nadcházející verze MIUI 14 nemusela obsahovat žádné reklamy. Čínský výrobce tak chce své produkty zatraktivnit i pro lidi, kteří by o jejich koupi dříve možná ani neuvažovali.

Podle zdroje by MIUI 14 kladlo důraz na zbavení se bloatwaru a předinstalovaných aplikací. Společnost v tomto ohledu již odvedlo velký kus práce v MIUI 13. Připomeňme, že Xiaomi se vyznamenalo tím, že v Číně uvedlo svůj telefon Xiaomi 12 s menším počtem předinstalovaných aplikací než u iPhonů nebo dokonce telefonů Samsung. Celkem se jednalo o pouhých 7 aplikací, včetně Galerie, Fotoaparátu a Telefonu.

Kromě těchto dvou významných úprav bude MIUI 14 obsahovat několik vylepšení. Například aktualizace hodin, aplikace počasí a nástroje kalendáře. A také obrovský režim složek, který zjednoduší interakci mezi mobilním zařízením a obrazovkou stolního počítače. Vzhledem k tomu, že společnost Xiaomi vydá své nové uživatelské rozhraní spolu se svým prémiovým modelem Xiaomi 13 na konci listopadu, tak bychom se o něm měli brzy dozvědět více.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *