Microsoft přidává do systému Windows 11 zajímavou funkci nabídky Start

Windows 11
Autor: Adrian2019 / Zdroj: Pixabay

Společnost Microsoft vydala volitelnou předběžnou aktualizaci systému Windows 11, která se nevztahuje na poslední vydané zabezpečení. Ta obsahuje řadu nových funkcí a oprav chyb. Jednou z nejvýznamnějších změn je přidání vyhledávacího pole, které odpovídá aktuálnímu barevnému schématu.

Uživatelé tak snáze najdou, co hledají. Kromě toho je zde nová funkce, kterou Microsoft nazývá „oznámení pro účty Microsoft“. Které se budou zobrazovat v rozbalovacím okně nabídky Start systému Windows 11. Tato funkce se testuje přinejmenším od listopadu 2022. A zdá se, že je podobná propagačním zprávám nebo reklamám na produkty společnosti Microsoft.

Nabídka Start systému Windows 11 dostane novou funkci, která se nemusí líbit každému

Někteří uživatelé vyjádřili obavy z těchto oznámení, Microsoft však uvedl, že jsou nyní k dispozici pouze pro malou skupinu uživatelů a v nadcházejících měsících budou nasazeny ve větší míře. Společnost také sdílela snímek obrazovky, jak budou tato oznámení vypadat. Zobrazuje výzvu, která uživatele systému Windows 11 žádá, aby zálohovali své soubory do cloudu pomocí služby OneDrive společnosti Microsoft.

Kromě těchto nových funkcí přináší předběžná aktualizace systému Windows 11 KB5023778 několik dalších vylepšení a oprav chyb. Včetně opravy problému se zamrzáním aplikace Microsoft PowerPoint a nových funkcí Microsoft Defender for Endpoint. Tato aktualizace je v současnosti volitelná a neobsahuje důležité aktualizace zabezpečení. Doporučujeme ji však správcům systému Windows, kteří si chtějí vyzkoušet nová vylepšení, která budou zavedena s opravným balíčkem příští měsíc.

Chcete-li nainstalovat tuto dobrovolnou aktualizaci, můžete přejít do Nastavení > Windows Update a po kontrole aktualizací kliknout na tlačítko „Stáhnout a nainstalovat“ nebo ji ručně stáhnout a nainstalovat z katalogu Microsoft Update.

Stojí za zmínku, že po začátku příštího měsíce již nebudou vydávány žádné volitelné, nezabezpečené předběžné verze systému Windows 10. Pro tyto verze budou nadále vydávány pouze kumulativní měsíční aktualizace zabezpečení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bleepingcomputer.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *