Miliony iPhonů dostanou tento měsíc obrovskou hudební kolekci zdarma. Apple odhalil překvapivou aktualizaci

Apple
Zdroj fotografie: Apple

Miliony majitelů iPhonů budou mít ještě tento měsíc přístup k velké zajímavosti. Pokud jste předplatiteli Apple Music, služba se dočká významného rozšíření, které přijde v podobě zcela nové aplikace. Zatímco běžné předplatné Apple Music stojí 165 Kč měsíčně, nyní se masivně rozšiřuje o zcela novou službu.

Nová služba Apple Music Classical je bezplatným doplňkem, takže nad rámec běžného členství nebudete muset platit žádné další poplatky. Jedná se o novou samostatnou aplikaci, která bude spuštěna 28. března 2023. Aplikace je určena speciálně pro klasickou hudbu a obsahuje pět milionů skladeb.

Apple tvrdí, že aplikace je „největším katalogem klasické hudby na světě“. Slibuje nejvyšší kvalitu zvuku až 192 kHz/24 bitů Hi-Res bezztrátového zvuku a tisíce nahrávek jsou k dispozici ve 3D „prostorovém zvuku“. Podle společnosti Apple aplikace obsahuje směs starých mistrovských děl, novinek a také tisíce exkluzivních alb. Vyhledávat můžete podle skladatele, díla, dirigenta a katalogového čísla.


Nenechte si ujít:


Zároveň se máte možnost podívat na životopisy skladatelů a popisy děl, abyste zjistili, kdo skladbu vytvořil, a co vlastně znamená. Apple si také objednal sérii exkluzivních digitálních portrétů, na kterých jsou vyobrazeni někteří z největších světových skladatelů. Při poslechu jejich světoznámých děl se tak můžete hluboce zadívat do očí Beethovena, Chopina nebo Bacha.

Pokud máte individuální, studentské, rodinné nebo Apple One předplatné, můžete si Apple Music Classical stáhnout jako bezplatný doplněk Apple Music. Je k dispozici ve všech zemích, kde je Apple Music k dispozici (kromě Číny, Japonska, Koreje a Tchaj-wanu), a bude fungovat na jakémkoli iPhonu s iOS 15.4 nebo novějším. Apple tvrdí, že plánuje uvolnit aplikaci i pro majitele telefonů s Androidem, a uvádí, že se tak stane „již brzy“.

Služba Apple Music byla spuštěna již v červnu 2015 jako konkurent služby Spotify. Od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších aplikací pro streamování hudby na světě a v listopadu 2021 měla podle odhadů 78 milionů předplatitelů. Služba nabízí až více než 100 milionů skladeb ke streamování na vyžádání i k offline poslechu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *