Nejoblíbenější konzole v historii? Playstation 5 zaznamenal nový rekord

Playstation 5
Autor: Jeff Klugiewicz / Zdroj: Pixabay

Obliba videoher již delší dobu neustále roste. Každým dnem se o ně zajímá stále více lidí, což pro herní průmysl znamená další příchozí peníze na vývoj. Herní průmysl se nepochybně stal velmi lukrativním podnikáním. Nejlepší na tom je, že se nezdá, že by se měl v dohledné době tento značný růst zpomalit.

 Je to proto, že se stále objevují nové hry, případně ty staré se dočkaly zajímavých předělávek. Například ve Spojených státech údaje z února 2023 ukazují, že prodej videoher prudce vzrostl. Z údajů vyplývá, že nové herní tituly, jako jsou Dead Space a Hogwarts Legacy, zaznamenaly milionové prodeje. Obrovský nárůst prodejů zaznamenaly i starší hry, jako je „Last of Us“.

To lze do značné míry přičíst i zavedení nových konzolí. Přestože byla konzole PS5 uvedena na trh v roce 2020, potýkala se s masivním nedostatkem dodávek. Tento problém se společnosti Sony podařilo vyřešit teprve před měsícem. Vzhledem k vysoké poptávce po konzoli PS5 není velkým překvapením, že její prodeje tak rychle vzrostly. Jak uvádí portál Circana, prodej konzole se astronomicky zvýšil.

Konzole PS5 od společnosti Sony nepřekvapivě vede v prodejích konzolí s několika velkými čísly. Ve skutečnosti se PS5 dostala do historických čísel, co se týče prodejů. Konzole si díky své dostupnosti a exkluzivním herním titulům získává stovky příznivců každý den.


Nenechte si ujít:


Konzole Playstation 5 zaznamenala nový prodejní rekord

Při porovnání údajů s loňským rokem se prodej herního hardwaru zvýšil o 68 %. Jsme teprve v březnu, ale jen za tento hardware se letos utratilo o 29 % více peněz. V peněžním vyjádření vzrostla částka utracených peněz z 687 milionů dolarů na 888 milionů dolarů.

Podle Piscatela ze společnosti Circana k tomuto výraznému růstu přispěl masivní prodej systému PS5. V únoru byla PS5 nejprodávanější platformou z hlediska množství prodaných kusů a utracené částky. V porovnání se stejným obdobím loňského roku také zaujímá vedoucí pozici.

Nejlepší na těchto číslech je to, co představují. S takovými čísly to znamená, že PS5 je nyní nejprodávanější konzolí PlayStation v historii. A hádejte co? O Playstation 5 je stále velký zájem, takže čísla budou i nadále stoupat.

Soudě podle čísel je PS5 na nejlepší cestě tento rekord rozšířit i za hranice společnosti Sony. Již nyní se chystá upevnit své jméno konzole s největšími prodeji za první čtvrtletí v historii her. A to nejen ve srovnání s konzolemi PlayStation, ale se všemi konzolemi, které kdy byly vyrobeny.

Konzole PS5 může tento rekord držet dlouhá léta

Vzhledem k množícím se spekulacím o chystaném modelu PS5 Pro se může jednat o dlouholetý rekord. PS6 je v tuto chvíli poměrně daleko od svého případného vydání. Prozatím se PS5 zapsala do historie a pro jakoukoli jinou konzoli bude poměrně obtížné tento rekord překonat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: insider-gaming.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *