Netflix zlevnil své služby ve více než 30 zemích. Jak to dopadlo u nás?
Netflix a další služby pro streamování videa se v současnosti potýkají s problémy. Nejenže se musí potýkat s tím, že uživatelé sdílejí svá hesla, ale také musí pracovat na nových projektech, aby si udržely své předplatitele. Dělají, co mohou, a hledají způsoby, jak na to přijít.
To znamená, že utrácejí mnohem více. Kdo by za to měl platit? Samozřejmě vy (my). Aby Netflix pokryl své náklady a přínosy, musel v Severní Americe zvýšit ceny. Na druhou stranu nabízí levnější služby ve více než 30 zemích. Víme, že vám to připadá absurdní. Pravda je ale taková, že společnost „experimentuje se správnou rovnováhou globálních příjmů a růstu počtu předplatitelů, protože návyky diváků se po delší době provozu mění“.
Proč si Netflix hraje s cenami?
Ukázalo se, že streamovací služba snížila ceny až o polovinu v některých oblastech Blízkého východu (Jemen, Jordánsko, Libye a Írán), subsaharské Afriky (Keňa), Evropy (Chorvatsko, Slovinsko a Bulharsko), Latinské Ameriky (Nikaragua, Ekvádor a Venezuela) a Asie (Malajsie, Indonésie, Thajsko a Filipíny). Netflix koncem loňského roku také spustil levnější tarif podporovaný reklamou ve 12 zemích.
Nenechte si ujít:
Navíc konkurenti Netflixu, jako jsou Disney+, Hulu a Sling TV, zvyšují ceny. Začátkem letošního roku spoluvýkonný ředitel Greg Peters v hovoru k výsledkům hospodaření uvedl, že chtějí zjistit, zda je možné v některých oblastech ceny zvýšit. To by mělo společnosti pomoci financovat nové investice do obsahu. „Považujeme se za nezastupitelné zboží,“ řekl Peters.
Na jedné straně zvýšení ceny zpomalí příliv nových předplatitelů. Na druhou stranu služby streamování videa nepřežijí bez nového obsahu.
Není to tak dávno, co Netflix zavedl nový poplatek pro uživatele, kteří sdílejí své přihlašovací údaje. Jednalo se o pilotní program v Latinské Americe. Nyní funguje na dalších trzích, například v Kanadě, na Novém Zélandu, v Portugalsku a ve Španělsku. Například v Kanadě a na Novém Zélandu to stojí 8 dolarů, v Portugalsku 4 eura a ve Španělsku 6 eur. Brzy tento poplatek bude k dispozici i v USA a dalších evropských zemích.
Autor: Lukáš Drahozal
Zdroj: engadget.com