Niceboy HIVE Pins 3 ANC: Zajímavá sluchátka s perfektní výdrží. Tady kompromis nehledejte

Niceboy
Autor: Lukáš Drahozal / Svět Huawei

Věřím tomu, že značku Niceboy nemusím dlouze představovat. Jejich produkty jsou vidět téměř na každém kroku a v okolí snad nemám nikoho, kdo by aspoň nějaký produkt nevyužíval. Pravda je taková, že sluchátka od tohoto výrobce elektroniky jsem ještě nikdy v rukou neměl. Proto jsem zvědav, jak se Niceboy vytáhl, a co nabízí svým zákazníkům za celkem příjemné peníze.


Niceboy HIVE Pins 3 ANC – Specifikace

Hmotnost jednoho sluchátka: 4 g
Hmotnost nabíjecího pouzdra: 40 g (48 g se sluchátky)

Doba přehrávání na jedno nabití: až 10 h (70 % hlasitosti)
Celková doba přehrávání: až 40 h (70 % hlasitosti)
Doba hovoru: až 10 h
Doba nabíjení sluchátek: 1 h
Doba nabíjení pouzdra: 1,5 h

Bluetooth: 5.3
Dosah BT připojení: 15 m
Kodek: AAC, SBC


Obsah balení: Méně je někdy více

A tady to platí dvojnásob. Myslím to jenom v dobrém, protože balení těchto sluchátek je velmi jednoduché. Ve žlutobílé krabičce najdeme čtyři klíčové věci. Samozřejmě to jsou sluchátka ve stylovém matném provedení a dále důležité náhradní špunty s různou velikostí pro vaše uši. Jako předposlední věc je nabíjecí kabel s konektory USB-A a USB-C a jako poslední tu najdeme návod na použití.

Vzhled a zpracování: Příjemný design s neposedným víčkem

Niceboy tady vsadil na minimalismus a myslím si, že se mu to vyplatilo. Krabička na sluchátka má zajímavý matný povrch, který je na dotek velmi příjemný. Stejnou povrchovou úpravu mají i sluchátka. Samotné tělo nabíjecí krabičky působí velmi robustně a masivně. Nikde nic nevrže ani neskřípe. Navíc víčko drží pomocí magnetu, takže nemusíte mít strach, že se vám sluchátka v kapse samovolně otevřou.

Niceboy
Autor: Lukáš Drahozal / Svět Huawei

Na čelní straně nabíjecí krabičky najdeme nápis „niceboy“ pod kterým jsou ukryté čtyři bíle LED diody, které ukazují stav nabití. Na spodní části pak nalezneme konektor USB-C, který slouží k nabíjení. Jestli se na těchto sluchátkách najde něco, co mi pilo krev, tak je to jejich víčko. Když jsou sluchátka zavřená, tak je drží celkem silný magnet, to je v pořádku.

Ovšem problém nastane, když krabičku se sluchátky otevřete, a chcete si vyndat sluchátka. Víčko totiž v otevřené poloze při sebemenším pohybu nedrží a stále má tendenci se zavírat. Což v momentě, kdy jdete například po chodníku a chcete sluchátka vyndat, je značný problém. Nejednou jsem musel zastavit, abych sluchátka mohl vyndat v klidu bez zvýšení srdečního tepu. Samozřejmostí už je certifikace IPX4. Takže můžete poslouchat hudbu i za deštivého dne.

Zvuk: Překvapil, ale jisté mušky tam jsou

Zvuk je u sluchátek v této cenové kategorii velmi diskutované téma. Já osobně jsem byl překvapen kvalitou basů a myslím si, že se sluchátka po basové stránce nemají skutečně za co stydět. Vzhledem k prodejní ceně je zvuk skutečně na zajímavé úrovni, a nezalekne se ani vysoké hlasitosti. Pravdou je, že s výškami tato sluchátka moc dobře pracovat neumí. Nejedná se o žádnou katastrofu, ale občas si můžete všimnout jistého zkreslení u některých výškových tónů. Samozřejmě se to také odvíjí od dané hlasitosti přehrávání. Výrazné zkreslení se projevuje až u maximální možné hlasitosti

Niceboy
Autor: Lukáš Drahozal / Svět Huawei

Za zmínku také stojí funkce aktivního potlačování hluku (ANC). Tato funkce byla dříve dominancí spíše dražších sluchátek s tím, že nyní už ji najdeme téměř u každého výrobce. U tohoto modelu funguje ANC tak, jak bychom asi očekávali. Při použití ANC integrované mikrofony snímají hluk z vašeho okolí a software sluchátek má za úkol tento hluk potlačit. Ve většině případů se to celkem slušně daří. Například v MHD budete ušetřeni od zvuku motoru autobus.

Niceboy
Autor: Lukáš Drahozal / Svět Huawei

Samotné ANC má tři režimy. Jako první je ANC neutrální, sluchátka fungují bez jakéhokoliv zásahu do zvuku. Další volbou je ANC zapnuto. Pří této volbě mikrofony snímají hluk z vašeho okolí a snaží se je co nejlépe potlačit. Jako poslední volbu tady najdeme režim propustnosti, při této funkci mikrofony ve sluchátkách zvuky z vašeho okolí zesilují. Je to zajímavá funkce, kterou oceníte, když třeba sportujete. Kdy například při jízdě na kole i přes hudbu neustále slyšíte zvuky ze svého okolí.

Připojení: Aplikace Niceboy ION mě malinko potrápila

Připojení je tady pomocí Bluetooth v nejnovější verzi 5.3. Dosah samotného připojení mezi sluchátky a telefonem je 15 až 20 metrů. Takže skutečně dostačující, a při přehrávání nebudete mít sebemenší problém. Ten nastane až s jednou jedinou věcí a to s aplikací Niceboy ION.

Já sám jsem zastánce toho, když mají společnosti vlastní aplikace, kde si můžete svá zařízení „upravovat“. Proto jsem se těšil na zkušenost s aplikací od Niceboye, protože málo kdoví, že v této aplikaci si připojíte k vašemu telefonu nejen sluchátka. Ale třeba i robotický vysavač, bezpečnostní kamery, zásuvky a třeba i žárovky. Prostě celá vaše domácnost v jedné aplikaci po vaší ruce.

O to víc mě mrzí, že se aplikace rozhodla mě slušně potrápit. Po stažení aplikace proběhlo spárování na první dobrou, nikde žádný problém, a tak jsem byl mile překvapen. První nesrovnalost se ukázala po finálním spárování a následném puštění hudby. Sluchátka to ukazovalo jako připojené ke smartphonu, ale hudba hrála klasicky z reproduktoru mobilu. Po restartu aplikace a opětovném jejím zapnutí se sluchátka ukázala jako „offline“, ale při zapnutí přehrávání už šla hudba konečně ze sluchátek, ale aplikace je viděla jako nepřipojené.

Tohle se několikrát opakovalo. Asi po třech dnech mi dorazil do aplikace update, který tento problém odstranil a dále už se neobjevil. Tak budu doufat, že to byla pouze nějaká vývojová vada, která už je nadobro pryč. Ještě něž tohle téma definitivně uzavřeme, tak ještě musím pochválit ekvalizér. Ten totiž nabízí širokou škálu nastavení, a věřím tomu, že si každý najde ten svůj oblíbený režim. To mi například u některých výrobců schází.

Baterie: Parťák k neutahání

Společnost Niceboy udává dobu výdrže přibližně 10 hodin. Pravdou je, že já se dostal na nějakých 8 až 9 hodin při zhruba 80% hlasitosti. Což si myslím, že je na tyto sluchátka celkem slušný výsledek. Vezmu-li v potaz velikost sluchátek, pořizovací cenu a kvalitu zvuku, tak máme před sebou možná jedny z nejlepších sluchátek v poměru cena/výkon.

Pokud k tomu připočítáme nabíjecí pouzdro, které nabídne energii na dalších 30 hodin, tak se nemáme o čem bavit. Máte k sobě ideálního parťáka na cestování, který se jen tak neutahá. Při poslechu s funkcí ANC se dostanete reálně na výdrž kolem 6 hodin na jedno nabití. Což si myslím, že se stále slušná hodnota. Navíc jako velký bonus vidím fakt, že sluchátka stačí dát na 5 minut do pouzdra a máte hned 1,5 hodiny energie k dalšímu přehrávání.

Závěr: Niceboy ví, co dělá

U společnosti Niceboy je krásně vidět, že nemusíte mít sluchátka v řádu několika tisíc, abyste jako zákazník dostal kvalitní produkt, který nabídne dlouhou výdrž a zajímavý zvuk.

Pokud si Niceboy pohlídá jeho problém s aplikací, tak má vyhráno. Vzhledem k příchozí aktualizaci je zřejmé, že společnost stále nabízí kvalitní podporu a zázemí. Proto bych se do budoucna nebál ohledně dostupnosti potřebných aktualizací a záplat.

Proto se nebojím za naši redakci tato sluchátka doporučit. Pokud jste běžný uživatel, tak budete se sluchátky spokojen a budou vám dělat radost po dlouho dobu. Niceboy ukázal, že audio techniku umí udělat i za velice rozumné peníze.

Niceboy
Autor: Lukáš Drahozal / Svět Huawei

Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Niceboy HIVE Pins 3 ANC na Zboží.cz

Niceboy
Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *