Nové modely Xiaomi 13 a 13 Pro se chystají na trh. Konečně víme, kdy budou představeny

Xiaomi 13
Zdroj fotografie: Xiaomi

Před pár dny došlo k oficiálnímu představení řady Xiaomi 12S, která zahrnuje smartphony Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro a Xiaomi 12S Ultra. Nová vlajková loď řady Xiaomi 13, o které zasvěcenec Ice Universe právě odhalil čerstvé informace, se očekává, že bude představena na konci roku.

Nedávno také řada leakerů předpověděla, že příští rok budou vlajkové smartphony od velkých společností často obsahovat displeje, které budou mít zaoblené displeje na všech čtyřech stranách. Vyzdvihl zejména Xiaomi 13, který by měl dostat obrazovku, která zaoblené okraje na všech stranách a bude mít velmi tenké tělo. Displej bude mít s vysokou pravděpodobností obnovovací frekvenci 120 Hz a rozlišení 2K.

Bylo odhaleno datum vydání Xiaomi 13 a 13 Pro

Další známý čínský zdroj tvrdí, že nadcházející vlajková loď Xiaomi, která je založena na procesoru SM8550 (Snapdragon 8 Gen 2), se vyvíjí rychleji, než se očekávalo. V tomto roce budou Xiaomi 13 a 13 Pro představené už v listopadu, a do prodeje vstoupí na většině trzích už v prosinci.

Kromě toho by podle pověstí měly Xiaomi 13 a 13 Pro obsahovat fotoaparáty Leica, stereo zvuk a samozřejmě voděodolnost. Nyní už je jasné, že například modely Xiaomi 13, Samsung Galaxy S23, a několik dalších špičkových smartphonů bude používat nejnovější SoC Snapdragon 8 Gen 2.Nedávno Qualcomm oznámil na svých oficiálních stránkách, že příští Snapdragon Technology Summit se bude konat od 14. do 17. listopadu V tuto dobu by společnost měla představit vlajkovou loď SoC nové generace, údajně nazvanou Snapdragon 8 Gen 2.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 je nástupcem dnes již známého procesoru Snapdragonu 8 Gen 1. O výrobu se postará společnost TSMC pomocí jejího 4nm výrobního procesu. Platforma bude i nadále využívat tříklastrovou architekturu „1 + 3 + 4“.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *