V Číně levně vyrobené Tesly se chystají vtrhnout na trh do USA. Elon Musk už na uniklou zprávu reagoval

Elon Musk
Autor fotografie: Blomst / Zdroj fotografie: Pixabay

Čína nemá žádné problémy s americkými technologiemi nebo zařízeními. Proto je iPhone v Číně stále jedním z nejprodávanějších chytrých telefonů. Na druhou stranu USA nemohou vystát přítomnost čínských technologií. Huawei začínal být v USA příliš silný, proto musely společnost potlačit s odvoláním na „národní bezpečnost“.

Ostatní čínské značky v USA mají limit, do kterého mohou podnikat, a rozšiřovat své pole působnosti. Zpráva o tom, že se čínské elektromobily chystají vtrhnout na americký trh, tak získala okamžitou odezvu. Objevily se zprávy, že Tesla bude do Spojených států vyvážet čínské elektromobily (Made in China). Podle agentury Reuters tato zpráva pochází ze dvou různých zdrojů.

Tesla má ve Spojených státech nejméně čtyři továrny na výrobu elektromobilů, a to ve Fremontu v Kalifornii, Nevadě, New Yorku a Austinu v Texasu. Zpráva se tak mnohým zdá podivná. Výroba elektromobilů v USA je však o poznání dražší než v Číně. Tento krok odráží prohlubující se nákladovou výhodu Tesly v její šanghajské továrně. Také poptávka ze strany čínských spotřebitelů je velmi malá. Výrobky ze šanghajské továrny je tedy třeba expedovat na další trhy. Je tedy možné, že Tesla bude vozidla, která jsou původně určena pro čínský trh dodávat do USA.

Elon Musk tvrdí, že zpráva je nepravdivá

Elon Musk na tuto zprávu krátce, ale okamžitě reagoval na svém oblíbeném Twitteru. Ve svém příspěvku na Twitteru jednoduše napsal „chyba“. Nic bližšího však neuvedl, ani neuvedl žádné podrobnosti. V tuto chvíli neexistuje žádná oficiální reakce společnosti Tesla týkající se této zprávy.


Nenechte si ujít:


Šanghajská továrna Tesla Gigafactory byla modernizována na začátku letošního roku. Továrna nyní dokáže vyrobit 1,1 milionu elektromobilů ročně. Šanghaj je tak nejproduktivnější továrnou společnosti Tesla. Šanghajská továrna vyrábí modely Model 3 a Model Y. Tyto modely prodává v Číně a vyváží je také do Evropy, Austrálie a jihovýchodní Asie.

Tesla vyrábí vozy, které prodává v USA, v Severní Americe. Dělá to ve svých továrnách ve Fremontu v Kalifornii a v Austinu v Texasu. Kalifornský závod je prvním závodem společnosti Tesla. Vyrábí se v ní modely Model S, Model 3, Model X a Model Y. Texaská továrna byla otevřena na začátku letošního roku. V této továrně se vyrábí Model Y a bude se zde vyrábět připravovaný model Tesla Cybertruck.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *