Prodej chytrých hodinek roste. V druhé polovině letošního roku zažije tento segment raketový růst

Smartwatch
Huawei Watch GT 2 / Autor fotografie: Adam Vilkus / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Ve druhé polovině roku očekáváme nové produkty společnosti Meta, která je lídrem ve VR zařízeních. Apple rovněž s jeho hodinkami nechce zůstat pozadu, a tak se dá očekávat, že s řadou iPhone 14 budou představeny nové Apple Watch. Zatím je otázkou, jak se k celé situaci postaví Huawei, Xiaomi či Samsung. Ve druhé polovině tohoto roku má být trh s nositelnými zařízeními velmi významným bojištěm, na kterém nechce nikdo zaostávat.

Podle jednoho ze znalých oboru se trh s nositelnými zařízeními neustále rozšiřuje, a velké značky se jen tak nevzdají. De facto všichni velcí výrobci mají vydat nové produkty v této kategorii. Primárním cílem je zvýšit hodnotu značky, a prodat co nejvíce hardwaru.

Podle zprávy výzkumné firmy IDC bude v roce 2022 dodáno přes 530 milinoů nositelných zařízení, což je o 20 % více než v předchozím roce. Většina dodaných položek jsou náramky a hodinky. Co se hodinek týče, tak Apple v tomto odvětví absolutně vede. Je na prvním s místě 35% podílem na trhu, druhé je zase Xiaomi s 8,6% podílem a třetí místo zabírá Samsung s 7,9% podílem. Čtvrtou příčku zase drží společnost Huawei s 6,7% podílem. Nutno podotknout, že se Huawei každoročně zlepšuje, a tak uvidíme, jak dopadne tento rok.Podle statistik IDC bylo v loňském roce globálně dodáno 11,23 milionů AR/VR headsetů, což představuje meziroční nárůst o 92,1 procenta. VR zaznamenalo dodávku, která přesáhla 10,95 milionů kusů. Očekává se, že dodávky zařízení pro VR letos vzrostou meziročně o 43,6 procenta na 15,73 milionů kusů. Mezi nimi je nejlepší Meta, špičkový výrobce zařízení pro VR. Jeho řada Oculus má 80% podíl na trhu, to je pochopitelně více než mají konkurenti.

Ve zprávě byli citováni průmysloví experti, kteří uvedli, že vzhledem k tomu, že v první polovině tohoto roku nebylo vydáno mnoho nových nositelných zařízení, můžeme očekávat, že nové produkty vydané v druhé polovině roku přilákají kupující. Pokud však bude globální inflace i nadále negativně ovlivňovat celkovou ekonomiku, tak prodeje nemusí být tak velké, jako se nyní předpokládá.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *