Nový MediaTek Dimensity 9300 má problém s přehříváním

MediaTek
Autor fotografie: blickpixel / Zdroj fotografie: Pixabay

V minulosti si MediaTek vytvořil špatnou pověst, a to když se smartphony s jeho čipy zadrhávaly a hodně se přehřívaly. Poslední dva roky se však situace začíná měnit. MediaTek začíná dýchat na krk Qualcommu s tím, že se obě společnosti předhání v tom, která představí lepší procesor.

Tento rok vytasí první eso z rukávu MediaTek, jelikož právě on příští měsíc představí nový vlajkový procesor Dimensity 9300. Tento špičkový procesor bude vyroben technologií TSMC N4P. Půjde o přímého konkurenta pro Apple A17 Bionic a Snapdragon 8 Gen 3. Avšak nyní to vypadá pro tchajwanskou společnost blbě.

Spolehlivý leaker Evan Blass prostrednictvím Android Headlines uvedl, že se Dimensity 9300 přehřívá, když běží na taktech, se kterými se u něj počítá. Nezapomínejme na to, že se MediaTek zachoval přelomově ve chvíli, kdy do nového čipu dal jen dva druhy jader místo klasických tří. Konkrétně běží na konfiguraci 4x Cortex-X4 a 4x Cortex-A720 v rozložení 3+1. Bohužel se zdá, že to se společnosti vymstilo. Pravděpodobně to je právě tím důvodem přehřívání.

Podobné situaci už před dvěma roky čelil Qualcomm s jeho Snapdragonem 8 Gen 1. Nicméně v tehdejší situaci si za to nemohl sám Qualcomm, ale Samsung, který měl problémovou výrobu procesorů. Proto od něj také Qualcomm upustil a přešel k TSMC, které vyrábí procesory pro MediaTek, Apple a v minulosti také Huawei.

Teď se musí MediaTek rozhodnout, jak se k celé situaci postaví. Pokud výrobcům telefonů dodá procesory, které se přehřívají, tak ti můžou v budoucnosti přejít k někomu jinému. Také je možné, že tento problém zdrží uvedení nových procesorů, ale to je zatím jen ve hvězdách. Každopádně jedna věc je jistá – pokud s tím nic tchajwanská společnost neudělá, tak rozhodně nebude mít lepší procesory, než jeho dva největší konkurenti.

O nadcházejícím procesoru se uvádí, že bude až o 50 % účinnější než jeho předchůdce. Vůbec poprvé bychom se jej měli dočkat v řadě Vivo X100, což není žádným překvapením. Už minulý rok mělo Vivo X90 Pro procesor Dimensity 9200.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, androidheadlines.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *