Samsung přerušil vztah s BOE údajně kvůli porušení patentů

BOE
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Samsung má jedny z nejlepších displejů na trhu. To dokázal především tak, že spolupracuje s ostatními a zároveň se sám věnuje svým OLED a AMOLED panelům, které už jsou v dnešní době velice oblíbené, a to i u jiných společností, které vyrábí telefony. Avšak nyní přišla nečekaná zpráva. Samsung totiž přerušil spolupráci s BOE, což je největší čínský výrobce displejů.

V minulosti dodával např. displeje pro Huawei, ale i pro mnoho dalších společností. Samsung se vztah s BOE rozhodl přerušit z toho důvodu, že čínská společnost měla údajně porušit různé patenty a ukradnout obchodní tajemství. Jedná se o velice závažná obvinění, proti kterým bude těžké čelit.

Samsung Display, dceřiná společnost Samsung Electronics, podala nedávno stížnost k americké komisi pro mezinárodní obchod (ITC). V té obviňuje BOE ze zpronevěry OLED panelů a technologie modulů. Čínská společnost je hlavním dodavatelem panelů Liquid Crystal Display (LCD) Samsungu. Jihokorejský gigant u BOE nakoupil přibližně 10 % televizních panelů v první polovině roku 2023.

Ve třetím čtvrtletí však už byl pro BOE konec. Jednoduše ho Samsung vyřadil ze seznamu klíčových dodavatelů panelů pro divizi Device Experience (DX). Stalo se tak vůbec poprvé za sedm a půl let, že čínská společnost nebyla uvedena jako primární dodavatel. I to ukazuje, jak moc vážná celá situace je.

BOE bude mít nižší zisk

Přerušení vazeb ze strany Samsungu bude mít pravděpodobně nemalý dopad na podnikání čínské společnosti. BOE počítalo se Samsungem jako s hlavním zákazníkem, a tak jeho ztráta bude pro společnost pravděpodobně znamenat nižší zisk. Proto se očekává, že se pokusí zaplnit mezeru jinými společnostmi. Samsung už navýšil svou spolupráci s LG Display, Sharp a AUO.

Očekáváme, že LG Display navýší svou výrobu LCD displejů v čínském Kuang-čou. Tento rok LG vyrobí přibližně 9 milionů kusů s tím, že příští rok to bude až 16 milionů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, businesskorea.co.kr

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *