OnePlus s modelem OnePlus 10T míří na vrchol? Jeho nízká cenovka může zamíchat prodeji vlajkových lodí

OnePlus 10T
Smartphone OnePlus / Zdroj fotografie: OnePlus

Nedávné zvěsti odhalují, že další vlajkovou lodí společnosti OnePlus bude model OnePlus 10T. Jak se nám blíží představení tohoto klíčového modelu, tak stále existuje větší pravděpodobnost, že bude patřit do kategorie cenově dostupných.

OnePlus začínal jako značka, která nabízela špičkové specifikace za nízkou cenu, ale to se v průběhu let bohužel změnilo, přičemž OnePlus 9 Pro z roku 2021 se stal prvním telefonem OnePlus, který dosáhl prodejní hranice 1 000 $. Za 899 $ je OnePlus 10 Pro poměrně cenově dostupný, ale stále poměrně drahý. Pokud se dá věřit novým uniklým informacím, tak OnePlus 10T by se mohl vrátit opět na nízkou cenovku, a tím zaútočit na konkurenční vlajkové lodě.

Podle úniků bude OnePlus 10T s kódovým označením Ovaltine obsahovat 6,7palcový FHD+ plochý displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a středovým otvorem pro údajně 16MP přední kameru, což je mírný pokles ve srovnání s OnePlus 10.OnePlus 10T bude údajně podpořen nejnovějším high-end čipem od společnosti Qualcomm, Snapdragon 8 Plus Gen 1, který by bude výrazně rychlejší než ten, který najdeme v modelu 10 Pro. Konkrétně tento model je poháněn klasickým Snapdragonem 8 Gen 1. SoC. Další informace naznačují, že OnePlus 10T bude spárován s až 12 GB RAM a 256GB interního úložiště.

Říká se, že telefon dostane systém tří fotoaparátů s 50MP hlavním fotoaparátem, 8MP ultra širokoúhlým snímačem a 2MP makro snímačem. Ohledně baterie prozatím víme, že telefon bude pohánět článek s kapacitou 4 800 mAh. V současnosti není známo, jak výkonnou nabíječku u tohoto modelu najdeme. Telefon bude údajně dostupný v barvách White, Black a Mint Green.

Čínský web IT Home tvrdí, že telefon bude uveden na trh v druhé polovině roku a jeho cena se bude pohybovat mezi 3 000 yuany (467 $) a 4 000 yuany (596 $). Na našich mezinárodních trzích to bude pravděpodobně stát více kvůli daním a clům, ale přesto, pokud jsou tyto informace skutečné, tak bude OnePlus 10T výrazně dostupnější než nedávné vlajkové lodě OnePlus. To by mu mohlo výrazně pomoci konkurovat nejlepším telefonům na trhu.

Je možné, že OnePlus pociťuje tlak ze strany společnosti Nothing, kterou vede spoluzakladatel Carl Pei a chystá se uvést na trh svůj první smartphone, a proto se OnePlus rozhodl snížit cenu, protože se obává ztráty svých věrných fanoušků ve prospěch nové společnosti. Kdo ví, ale všichni jsme tu kvůli nějaké zdravé soutěži. Pokud se dvě společnosti předhánějí, tak vždycky na tom získá jedině zákazník.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonearena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *