Tajný upgrade ukrytý v milionech iPhonů. Tato malá změna vám může ušetřit nemalé peníze

iPhone 14
iPhone 14 Plus / Zdroj: Apple

Miliony modelů iPhonu se dočkaly velkého upgradu, který je však skrytý. Apple v tichosti přepracoval interiér modelu iPhone 14 a iPhone 14 Plus, ale zvenčí byste to nikdy nepoznali. Teprve po otevření telefonu můžete spatřit ten rozdíl.

Apple tvrdí, že nové vnitřní části umožňují zařízení lépe odvádět teplo, což pomáhá udržovat telefon v chladu pro maximální výkon. Znamená to ale také, že iPhone se mnohem snáze (a tedy levněji) opravuje. Abyste pochopili, jak změny fungují, musíte se vrátit až k iPhonu 5.

Při uvedení iPhonu 5 na trh použila společnost Apple konstrukci s jedním krytem. To platí i pro iPhone 13 z roku 2021. Pokud tedy chcete opravit součástku uvnitř iPhonu, musíte vyjmout modul displeje a případně i další části, pokud je rozbitá součástka blíže zadnímu sklu. U iPhonu 14 je zadní sklo odděleno od hliníkového krytu.

Pokud odstraníte displej, najdete centrální konstrukční rám, který slouží jako vnitřní „páteř“. Ten pro začátek pomáhá odvádět teplo a procesor iPhonu tak může nabídnout vyšší výkon a zároveň zůstat chladný. Pokud iPhone otočíte a sejmete zadní sklo, získáte přístup k většině komponent.


Nenechte si ujít:


Nový středový „rám“ znamená, že ke klíčovým částem iPhonu lze přistupovat z obou stran. Podle společnosti Apple zcela nová konstrukce znamená, že iPhone může být lehčí než loňský model, o 15 % výkonnější a mnohem lépe opravitelný. Poslední část je důležitá, protože to znamená, že si Apple bude za některé opravy účtovat mnohem méně.

Apple například nemusí při každé opravě vyjmout modul displeje. V USA jsou například opravy zadního skla mnohem levnější, protože je lze opravit jednotlivě.

Mimozáruční oprava tak byla zlevněna ze 449 dolarů u iPhonu 13 na pouhých 169 dolarů u iPhonu 14. To znamená, že je mnohem levnější si iPhone ponechat déle, což vám umožní potenciálně se vyhnout nákladnému upgradu.

Jediný háček je v tom, že nová vnitřní úprava je zabudována pouze do iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus. To znamená, že majitelé iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max mají stále k dispozici tradičnější design, který tuto výhodu neobsahuje. Je však docela dobře možné, že Apple na nový interiér převede i další budoucí modely, čímž ušetří na opravách ještě více fanoušků iPhonů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *