Poslední hřebíček do rakve evropským automobilkám? Společnost Xiaomi učinila významný krok ve výrobě elektromobilů

xiaomi
Autor: Ed Harvey / Zdroj: Pexels

Čínský technologický gigant Xiaomi získal od Národní komise pro rozvoj a reformy (NDRC) povolení k výrobě 100 000 elektromobilů ročně. Toto schválení je významným milníkem pro ambiciózní podnik společnosti Xiaomi v oblasti výroby elektromobilů.

Společnost Xiaomi získala povolení k výrobě 100 000 elektrických vozidel ročně

Zakladatel společnosti Xiaomi Lei Jun oznámil, že společnost vstoupí na trh s chytrými elektromobily v roce 2021. Přislíbil investice ve výši 10 miliard dolarů v příštích deseti letech a stanovil si za cíl sériově vyrábět první automobily do první poloviny roku 2024.

Schválení NDRC je pro společnost Xiaomi významným krokem vpřed, ale před zahájením výroby potřebuje ještě souhlas ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT). MIIT je zodpovědné za posuzování technických a bezpečnostních aspektů nových vozidel.

Vstup společnosti Xiaomi na trh s elektromobily přichází v době, kdy společnost čelí problémům ve svém tradičním podnikání v oblasti chytrých telefonů. Tržby v prvním čtvrtletí meziročně klesly o 18,9 % a společnost se snaží diverzifikovat své portfolio.

Trh s elektromobily v Číně rychle roste a společnost Xiaomi doufá, že tohoto růstu využije. Společnost má silnou maloobchodní síť, kterou plánuje využít k prodeji svých elektromobilů.

Vstup společnosti Xiaomi na trh s elektromobily je velkou výzvou, ale společnost je odhodlána uspět. Společnost má za sebou silné inovace a je přesvědčena, že dokáže vytvořit konkurenceschopný elektromobil.

Zde je několik dalších informací o podniku na výrobu elektromobilů:

  • Společnost již postavila továrnu v Pekingu, která je schopna vyrábět 200 000 vozidel ročně.
  • Firma pro svůj projekt elektromobilů najala více než 1 000 inženýrů.
  • Společnost spolupracuje s několika dodavateli prvního stupně, včetně společností Bosch a Magna.
  • Xiaomi plánuje uvést svůj první elektromobil na trh v roce 2024.

Budoucnost čínského podnikuv oblasti elektromobilů je nejistá, ale společnost má za sebou dobrý začátek. Díky silným finančním zdrojům, inovativní kultuře a rozsáhlé maloobchodní síti má čínská společnost potenciál stát se významným hráčem na trhu s elektromobily.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: auto.hindustantimes.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *