Řada Huawei P60 obdržela další licenci

Huawei P60
Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Tento rok vypadá pro čínského giganta velmi nadějně v porovnání s těmi předchozími. Proslýchá se totiž, že Huawei pracuje na své nové vlajkové řadě – Huawei P60. Nutno poznamenat, že už obdržela několik licencí, které odhalily některé specifikace. Nedávno jsme mohli vidět dva nové modely s názvy LNA-AL00 a MNA-AL00. Ty byly licencovány pro přístup k síti prostřednictvím telekomunikačních zařízení. Licence uvádí, že zařízení nepodporují síť 5G, ale jenom LTE. Není jisté, jakým telefonům tohle označení od Huawei patří, ale počítáme s tím, že se jedná o řadu Huawei P60.

Podle nejnovějších zpráv z oboru uvede Huawei letos na trh dvě vlajkové řady. První bude Huawei P60 a druhou bude Mate 60, které se dočkáme až na podzim někdy v září nebo říjnu. Řady P60 bychom se měli dočkat už březnu. Dosavadní zprávy uvádí, že nejnovější vlajková loď bude mít procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+. Ostatní vlajkové lodi by měly mít Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, takže v tomto ohledu je to opravdu mrzuté a Huawei to může poznamenat.

Populární leakster z čínské sociální sítě Weibo, DCS, odhalil, že řada Huawei P60 bude používat dva nové hlavní fotoaparáty ve zcela novém modulu. Jeden ze senzorů bude IMX789, zatímco druhý bude IMX888. Bude se jednat o vůbec první telefon na trhu, který bude používat snímač fotoaparátu IMX888. Oba snímače jsou 50MPx se specifikacemi typické pro vlajkové lodě.

Stojí za zmínku, že snímač IMX789 byl použit už na modelu OnePlus 9 Pro. Má původní velikost 52 MPx, ale OnePlus jej zmenšilo na 48 MPx pro lepší fotografie. Huawei údajně podnikne stejný krok, a tak bude mít rozlišení jen 50 MPx. Nedávno se dostal na internet snímek zadního modulu fotoaparátu a ten vypadá zcela unikátně. Jde vidět, že je to něco nového. Pro mě osobně je to příjemné osvěžení a věřím tomu, že zaujme nejednoho z vás.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *