Prodeje smartphonů v Rusku klesají. Zájem by byl, ale smartphony nejsou

Rusku
Autor snímku: Jan Vašek / Zdroj fotografie: Pixabay

V Rusku čínská společnost Realme předběhla v prodeji všechny velké výrobce smartphonů. Společnost dokonce předběhla i takové velikány, jako je například Apple a Samsung, jejichž prodeje výrazně klesly. Maloobchodníci se domnívají, že je to způsobeno nedostatkem oficiálních dodávek a slabým paralelním dovozem smartphonů. Od začátku roku se dodávky Applu a Samsungu snížily téměř o 90 %.

Podle zprávy MTS se Realme umístil na druhém místě v prodejích smartphonů v Rusku. S podílem na trhu 17 % oproti 13,4 % o měsíc dříve. Podíl Samsungu se na ruském trhu naopak snížil na 8,5 % (v červnu – 10,9 %) a podíl Applu – na 7 % (v červnu – 9,7 %). Apple v červenci ubral na prodejích čínské značce Tecno. Díky tomu obsadila čtvrté místo s tržním podílem 7,5 %. Lídrem v prodejích smartphonů bylo v červenci Xiaomi, jehož podíl na trhu spolu s podznačkou Poco činil 42 %.


Bude Vás také zajímat:


Xiaomi bylo také v červenci lídrem v prodeji smartphonů v peněžním vyjádření. S podílem 35 % (spolu s Poco). Druhý je Apple s 25 % trhu, třetí Realme (12,5 %), čtvrtý Samsung s 11 %, páté Tecno se 4% podílem. Podle MTS se v červenci prodalo 2,3 milionu smartphonů v hodnotě 36,7 miliardy rublů. Průměrná cena smartphonu za měsíc klesla o 6% na 16,1 tisíc rublů.

Na prodejním webu MegaFon také Realme minulý měsíc překonal prodeje Samsungu a Applu dohromady, pokud jde o prodej smartphonů v kvantitativním vyjádření.

Andrey Tarasov, výkonný ředitel diHouse, poznamenal, že přímý dovoz smartphonů značek Samsung a Apple se zcela zastavil. Prodejcům dochází zásoby jejich telefonů, protože paralelní importy nefungují. Podle Tarasova se objem dodávek smartphonů Apple a Samsung do Ruska snížil o 80–90 %. V porovnání s obdobím do letošního března.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: kommersant.ru

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *