Už tento rok bychom se mohli na Netflixu dočkat reklam a poplatků

Netflix
Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Netflix, jedna z předních platforem pro streamování videí na celém světě, dlouho uváděla, že její služba nebude zahrnovat reklamy, ale to by se mělo brzy změnit. Společnost totiž uvedla, že zavede poplatky a zároveň tam budou reklamy. Reklamy tam budou z toho důvodu, aby mohla nabídnout tarif, který bude ještě levnější, než ty ostatní. Jinými slovy vám ty reklamy zaplatí například 40 % ceny, což už je opravdu fajn.

Uvádělo se, že novinky se nám představí až příští rok nebo dokonce za 2 roky, ale nyní se zdá, že s nimi společnost Netflix přijde ještě dříve. Nová interní zpráva uvádí, že nejnovější plán bude uskutečněn později v tomto roce. Bohužel to není žádná zpráva, kterou bychom slyšeli rádi. Při dnešních cenách si jen málokdo může dovolit platit nějaké poplatky navíc.

Podle novin The New York Times vedení společnosti sdělilo, že levnější tarif bude podporovaný reklamou. Této novinky se dočkáme již v posledním čtvrtletí tohoto roku. Takže zavedení bude někdy v období od října do prosince tohoto roku.

Netflix ztrácí pevnou půdu pod nohama

Ve stejném časovém období by společnost mohla také zavést dodatečné poplatky pro předplatitele, kteří sdílí heslo ke svému Netflix účtu s dalšími lidmi, jež mají bydliště na jiné adrese. Upřímně mě Netflix překvapil v tom, že to zavedl až teď. Čekal jsem to již mnohem dříve, protože znám plno lidí, kteří to takhle mají a vždy jsem se divil tomu, že si celou cenu tarifu dělí mezi čtyři. Netflix takhle přichází opravdu o hodně peněz.

V poznámce bylo uvedeno, že každá velká streamovací platforma kromě Apple TV nabízí levnější tarif s reklamami. Mezi tyto platformy patří Hulu, HBO Max, Peacock a další. Netflix používá již přes 222 milionů domácností, ale rovněž jej používá používá přes 100 milionů domácností sdíleně, a tím pádem Netflix hrozně moc tratí. Test placení těchto poplatků za sdílení hesla nyní probíhá v Peru, Chile a Kostarice.

Tento vývoj událostí nastává poté, co streamovací gigant uvedl, že počet jeho předplatitelů klesnul poprvé v historii. Společnost uvedla, že minulé čtvrtletí ztratila 200 000 předplatitelů, a to především v důsledku ukončení služby v Rusku. V tomto čtvrtletí očekává ztrátu až 2 milionů uživatelů, což se pochopitelně podepíše pod fungování společnosti.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *