Průmysl hybridních vozidel dostává nový impuls. Čínské Geely a francouzský Renault zakládají společný podnik

Renault
Zdroj: Renault

Technologie elektrických vozidel se rychle zdokonaluje. To pomáhá snižovat nevýhody elektrických vozidel ve srovnání s tradičními automobily. Je však stále ještě příliš brzy na to, aby bylo možné spoléhat na elektromobily pro všechny dopravní potřeby. Společnost Geely si to uvědomila a navázala spolupráci s Renaultem při vývoji benzinových motorů a hybridní technologie. Zde jsou velmi zajímavé podrobnosti.

Hybridní vozidla získávají díky partnerství společností Geely a Renault nový impuls

Společnosti Geely a Renault oznámily založení společného podniku na vývoj benzinových motorů a hybridní technologie. Společný podnik, který budou rovným dílem vlastnit společnosti Geely a Renault, bude investovat až 7 miliard eur a zaměstná 19 000 lidí. Cílem společného podniku je výroba účinnějších spalovacích motorů a hybridních systémů.

Jak víte, automobilový průmysl se stále více orientuje na elektromobily. Hybridní vozidla však stále tvoří významnou část trhu a společný podnik pomůže společnostem Geely a Renault udržet si v tomto segmentu konkurenceschopnost. Očekává se, že společný podnik bude uveden na trh v druhé polovině roku 2023.

Aramco zvažuje investici do společného podniku Geely-Renault pro hybridní vozidla

O strategické investici do společného podniku uvažuje také saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco. Aramco by se tak stala prvním velkým producentem ropy, který investuje do automobilového průmyslu. Investice společnosti Aramco by pomohla financovat výzkum a vývoj společného podniku.

Na to, jaký bude mít tento společný podnik dlouhodobý dopad, je zatím příliš brzy. Je však zřejmé, že automobilový průmysl prochází zásadní transformací. Hybridní technologie budou v této transformaci pravděpodobně hrát důležitou roli. Na to, co přinese budoucnost, si však budeme muset počkat.

Je evidentní, že společnost Renault nechce zaspat za konkurencí, tak se pouští do této frakce. Bude zajímavé sledovat celkovou transformaci evropského trhu během několika následujících let. Možná budeme svědky nové epochy v osobní dopravě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: edition.cnn.com, chinadaily.com.cn

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *