Qualcomm bude zase o něco závislejší na Samsungu a TSMC

Qualcomm
Autor fotografie: Monoar Rahman Rony / Zdroj fotografie: Pixabay

Polovodičový průmysl je v dnešní době důležitější, než kdy dřív. Neustále se rozvíjí, a tak různé technologické společnosti mají neukojitelnou potřebu v tom, aby byl jejich čip ten nejlepší. V rámci mobilních telefonů proti sobě bojují především čipy Exynos od Samsungu, Snapdragon od Qualcommu a Bionic od Applu.

V minulosti byl ještě po jejich boku Kirin od HiSilicon, ale ten s počátkem amerických sankcí téměř skončil. Nyní přišel expert Ming-Chi Kuo s tvrzením, že Intel přestane vyrábět procesory pomocí výrobního procesu 20A. Qualcomm se má proto v plánu obrátit na TSMC a Samsung Foundry.

Kuo neposkytl moc informací o tom, proč se Qualcomm takto rozhodl. Nicméně se má vzato, že Intel mohl mít vyšší výrobní náklady, a proto gigant ve výrobě polovodičů přejde raději do úspornějšího režimu u Samsungu a TSMC. Dále očekáváme, že si Qualcomm nechá vyrobit u TSMC také své nejnovější vlajkové procesory Snapdragon 8 Gen 3. Avšak to už nemusí platit pro Snapdragon 8 Gen 4, u kterého se může na výrobě podílet Samsung společně s TSMC. Avšak to je ještě daleká budoucnost a úniky s tímto čipem budou na pořadu dne spíše až po představení Snapdragonu 8 Gen 3.

Poslední úniky o Snapdragonu 8 Gen 3 uvádí, že bude mít modernizovanější architekturu výroby. Můžeme tedy očekávat, že dostane výkonnější primární jádro s vyšší frekvencí. Na jeho výrobu se pravděpodobně použije výrobní proces TSMC N4P. Jeho hlavní jádro bude tvořeno Cortex-X4 s tím, že ještě k tomu bude mít 5 jader A720 a dvě energeticky úsporná jádra A520. Grafiku nám zajistí čip Adreno 750.

Polovodičový trh zažívá velký růst, ale bohužel z části vázne. Jeho zdroje nejsou nekonečné, stejně tak jako továrny. V rámci expanze plánuje TSMC postavit v Německu další svou továrnu na výrobu čipů. Obáváme se však, že ani to nebude stačit na úplné uspokojení poptávky na trhu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *