Řada Huawei P70 může mít vylepšenou čipovou sadu

Huawei
Zdroj: Huawei

Huawei se už dlouhou dobu připravuje na uvedení své řady P70, která dle dostupných úniků vypadá, že je nabitá novinkami. Postupně se informace o ní dozvídáme od různých leakerů, jako jsou Smart Pikachu či Digital Chat Station.

Podle nejnovějších informací by mohla mít nová řada vylepšenou čipovou sadu Kirin 9000S nebo by mohly všechny modely umět komunikovat přes satelitní připojení. To byla ještě donedávna výhrada vlajkových telefonů. Nicméně nedávno jej obdržel model Nova 12 Ultra, který se řadí do vyšší střední třídy.

Smart Pikachu na čínské sociální síti sdílel únik, ve kterém jasně uvádí, že standardní i špičkové modely řady P70 budou využívat přetaktovaný procesor. Můžeme předpokládat, že půjde o Kirin 9000S z řady Mate 60, ale žádné zdroje to nepotvrzují. Přetaktování procesoru je údajně za účelem zvýšení výkonu samotného telefonu až o 20 %. Konkrétní model čipu a jeho architektura je však zatím velká neznámá. Je klidně možné, že půjde o poslední vlajkovou řadu od Huawei s tímto čipem. Podle nedávných informací totiž pracuje čínský gigant na výrobě 5nm čipů v kooperaci se SMIC.

Leaker také přišel s novými podrobnostmi o displeji. Všechny čtyři modely dostanou zakřivenou obrazovku s rozlišením 1,5K. Zajímavý na tomto je fakt, že Huawei v Číně testuje hned 4 různé velikosti obrazovek s tím, že u nich experimentuje se 4 různými panely vyrobených v Číně. Na základě toho existují předpoklady o tom, že nový displej dosáhne výrazných zlepšení v porovnání s předchozími řadami.

Huawei průkopníkem

Každopádně tím zajímavé novinky nekončí. Řada P70 bude první vlajkovou řadou, která bude mít satelitní připojení ve všech modelech. To může přilákat ještě více zájemců, kterých bude v Číně pravděpodobně mnoho. Se satelitním připojením se stal Huawei průkopníkem v roce 2022, když jej nasadil do modelu Mate 50 Pro.

Uvedení nové řady očekáváme na čínský trh koncem března nebo začátkem dubna. Kromě toho společnost ještě pracuje na HarmonyOS NEXT, ve kterém už nebudou fungovat aplikace určené pro Android.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *