Řada Samsung Galaxy S24 by opět mohla přijít bez Exynosu

Galaxy S24
Letošní Samsung Galaxy S23 Ultra / Zdroj fotografie: Samsung

Podle nedávného úniku nemusí Samsung ve své nadcházející vlajkové řadě Galaxy S24 používat jemu vlastní čipovou sadu Exynos. Pokud se tato informace skutečně časem potvrdí, tak by to znamenalo výrazný odklon od jeho strategie v porovnání s minulými roky. V minulosti Samsung do svých vlajkových řad používal Exynosy a Snapdragony v závislosti na regionu. Nicméně, jihokorejská společnost minulý rok zažila velké fiasko natolik, že Qualcomm od ní odstoupil a ona sama se rozhodla, že tento rok vlajkový čip ve svých telefonech nepředstaví.

Samsung používal procesor Qualcomm Snapdragon pro Spojené státy, Kanadu a Čínu, zatímco v jiných regionech byly nasazeny pouze Exynosy. Jediná výjimka se udála v roce 2015, kdy společnost použila Exynos pro všechny modely řady Galaxy S6 kvůli obavám s přehříváním tehdejšího Snapdragonu 810. Je docela ironií, že pro letošní řadu Galaxy S23 platí to stejné jen s tím rozdílem, že tentokrát je preferován Snapdragon.

Všechny letošní telefony v sobě mají výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a podle nejnovějších zpráv bude to stejné platit i pro nadcházející řadu. To znamená, že Samsung Galaxy S24 pravděpodobně dostane Snapdragon 8 Gen 3, u kterého očekáváme, že ho bude opět vyrábět TSMC svou 4nm procesní technologií.

Už dva leakeři se s námi stihli podělit o prvních specifikacích nového Snapdragonu. Ten má mít primární jádro Cortex-X4, jež bude mít největší frekvenci 3,70 GHz nebo 3,20 Ghz. Tady se informace začínají rozdělovat. Dále se ani neshodli na počtu výkonných a efektivních jader a jejich frekvencích.

Pokud Samsung opravdu použije Snapdragon 8 Gen 3, tak půjde o zcela nový trend, který započal tímto rokem. Některé úniky dokonce říkají, že se Exynos vrátí až v roce 2025, ale je otázkou, jak na něj budou reagovat zákazníci. Snapdragony vždycky podávaly spolehlivější a konzistentnější výsledky, což se mnoha evropským zákazníkům nelíbilo.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *