Recenze Lamax Clips1 Plus: Zvuk vás potěší, ale cena ještě víc

Lamax
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Lamax jsme v redakci ještě neměli, ale pak u nás přistála rovnou dvoje sluchátka s tím, že první otestoval můj kolega Lukáš. Na model Clips1 Plus jsem se vrhnul já a neměl jsem od těchto sluchátek moc velká očekávání. Jen přeci to jsou sluchátka za pár stovek, která na trhu snadno přehlédnete. O to více nás ve finále překvapila.

Lamax v našich končinách na trh dodává sluchátka, reproduktory, ale i koloběžky. To může mnohé uživatele překvapit, i když se domnívám, že většina z vás alespoň matně o této společnosti slyšela. Zpravidla se jedná spíše o levnější modely, které si může dovolit drtivá většina lidí. Přiznám se, že nižší cena mě trochu děsí, tak se mnou pojďte zjistit, jak si nízkorozpočtová sluchátka vedla.

Obsah balení: Jen to základní

Většina výrobců v poslední době začíná ke svým produktům dodávat pouze nezbytné věci. To u sluchátek jsou bezesporu různé velikosti špuntů, což Lamax splnil. Dále do balení přibalil klasický kabel s koncem USB-A a USB-C společně s mnoha manuály ohledně ovládaní sluchátek. Například jejich první připojení s telefonem či jejich dotykové ovládaní.

Velikost a zpracování: Praktické do kapsy, ale i do ucha

Když začneme u provedení nabíjecího pouzdra, tak to vypadá opravdu dobře. Je vyrobené z upraveného plastu, na kterém nezůstávají otisky prstů. Nahoře na krabičce je nápis LAMAX, který působí stylově. Dole je zase napsán název modelu sluchátek, a to, že sluchátka navrhnul Lamax. Na pravé straně krabičky je otvor na konektor USB-C, pomocí kterého se zařízení nabíjí. Jediná věc, která mi dělala zpočátku starost, tak to byl pant, který drží vršek pouzdra. Přišel mi docela slabý, a tak jsem se bál, aby neprasknul. Nicméně když s tím budete zacházet normálně, tak se ničeho nemusíte bát. Sluchátka jsem nosil v batohu či kapse a pouzdro je bez jediného poškození včetně pantu. Já testoval bílou verzi a mrzel mě jedině ten fakt, že když jsem pouzdro z batohu vytáhnul, tak třeba mělo na okraji trošku špíny, která byla dost viditelná. Naštěstí se nejedná o žádný problém, který by za pár sekund nevyřešil kapesník nebo rukáv.

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Přiznám se, že špuntová sluchátka jsem nikdy moc nemusel, a to především z toho důvodu, že mi vždy vypadávají z uší. A bál jsem se toho, že u Lamaxu mě to nemine, ale k mému překvapení mě to minulo. Sice jsem se první dny trošku bál vypadávání sluchátek z uší, ale jak jsem si začal zvykat, tak už to bylo jen lepší. Změnil jsem velikost špuntů a za celou cestu vlakem z Ostravy do Prahy jsem nemusel řešit ani jednou nějaký problém. Kdybych to měl velmi zestručnit, tak bych snad k tomu jen řekl, že s menšími špunty mi ta sluchátka sedla jako zadek na hrnec. To se nedá říci o všech, která jsem kdy vyzkoušel.

Samotné provedení sluchátek není ničím atypické. Je to v podstatě to, co vídáte denně u ostatních lidí, když jedete MHD nebo jste na nějakém veřejném místě. Odlišovat je bude snad jen ten nápis Lamax, který se na sluchátkách nachází.

Zvuk a ANC: Na sluchátkách za pár stovek nad očekávání

Popravdě jsem od těchto sluchátek neočekával moc. Vždyť stojí jen pár stovek, ale i přesto mě překvapila. Zpočátku jsem se do toho poslouchání nemohl tak trochu dostat, protože sám zásadně používám náhlavní sluchátka, ale jak jsem si zvyknul, tak už jsem neměl slov. Zvuk je zkreslený málo a ještě na nejvyšší hlasitost. Za předpokladu, že máte rádi svůj sluch a nejste v tomto směru extremisti, tak ani něco zkresleného neuslyšíte. Já sám mám hlasitost v rozumné míře většinou okolo 70 % a můžu konstatovat, že mi to bohatě stačilo. To, co píseň nepřehluší, tak s tím si už poradí funkce ANC, ale o tom až za chvíli.

Basy jsou u tohoto modelu pro mě v naprosté míře, ale dokážu si představit, že pro někoho budou až moc hlasité. A to ve chvíli, kdy bude mít sluchátka nastavena na 100% hlasitost. Proto bych určitě bral v potaz varování telefonu, která zpravidla uživateli hlásí, kdy překročil bezpečnou míru hluku. Každý má vnímaní hlasitosti nastavené jinak, ale jakási míra pro bezpečné poslouchání je pro všechny stejná.

O pár řádků výše jsem se zmínil o ANC, které je u sluchátek pod tisíc korun možná pro mnohé překvapivé. Samotný Lamax uvádí, že ANC sníží okolní hluk až o 30 dB. A u mě to vážně fungovalo. Když si sluchátka pořádně strčíte do uší, tak nebudete o okolí ani nevědět ve chvíli, kdy zavřete oči. Jako obvykle jsem sluchátka vystavil testu v MHD, kde v tramvaji nebylo potlačení sice dokonalé, ale na pár minutovou jízdu bohatě postačilo. A ve vlaku to bylo ještě lepší. Tam je totiž zpravidla ještě nižší hluk než v tramvaji, a tak mě tam žádné zvuky nerušily.

Lamax
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Gesta: Pomohou, ale nadšený z nich nejsem

Bohužel nejsem žádný fanoušek gest na takových sluchátcích. Raději si vše udělám manuálně v telefonu. A to především z toho důvodu, že si často sahám na uši nebo v jejich blízkosti pohybuji rukama. Pak stačí málo k tomu, abych se jich omylem dotkl a třeba si změnil skladbu. U Lamaxu se mi to bohužel nevyhnulo. Mnohokrát jsem si zastavil song nebo ho přepnul jistým nedopatřením, ale pořád platí, že je to individuální. Věřím tomu, že mnoho uživatelů to ocení.

Funkce gest:

  • Rychlý dotyk – zastavení písničky případně zvednutí hovoru
  • Několikanásobný dotyk za sebou – přepnutí z herního módu do písničkového a opačně
  • Dlouhé podržení – přepnutí písničky na další v pořadí

Popravdě jsem nepoznal velký rozdíl mezi herním a písničkovým módem, ale to bylo pravděpodobně dáno tím, že já se v tomto směru zas tolik neorientuji. Gesta byla všeobecně spolehlivá a fungovala bez problémů.

Lamax
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Telefonní hovory: Vše v pořádku

Se sluchátky jsem telefonoval několikrát a protistrana po mém dotázání vždy uvedla, že neměla s mým hlasem žádný problém. Ale musím podotknout, že jsem vždy volal z uzavřené místnosti. Kdybych volal někde na louce, kde by foukal vítr, tak bych byl pravděpodobně slyšet mnohem hůře. Jen přece – vítr někdy dokáže být značně nepříjemný.

Clips1 Plus nabízí připojení s telefonem pomocí Bluetooth 5.3. To si troufám říct, že je spolehlivé, jelikož jsem ani jednou nezaznamenal žádný problém s připojením k mému smartphonu.

Baterie: Několik desítek hodin bez problémů

Samotný Lamax uvádí, že sluchátka vydrží přehrávat hudbu 8 hodin s tím, že dalších 34 hodin jim přidá nabíjecí pouzdro. A já se s tímto mohu ztotožnit. Jak jsem psal výše, tak neposluchám hudbu na 100 %, a tak nemám starosti o výdrž baterie. Spíše jsem se bál, že problémy bude způsobovat ANC, které je velký žrout baterie. Nicméně se mé obavy ukázaly jako liché. Jsem rád, že Lamax nemystifikuje své potencionální zákazníky a uvádí pravdivá čísla.

Lamax
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Pouzdro se nabije do 90 minut a pak vám přinese již mnoho zmíněných hodin poslechu. Samotná sluchátka se v pouzdře nabíjí něco pod 60 minut s tím, že už pár desítek minut stačí k tomu, abyste poslouchali hudbu několik hodin.

Nabití pouzdra a ani sluchátek bohužel nikde neuvidíte, a tak si budete muset vystačit s LED diodami. Ty svítí jen dvěma barvami, ale když budete pouzdro pravidelně nabíjet, tak si s tím nemusíte lámat hlavu.

Závěr: Lamax Clips1 Plus stojí za to

Na Clips1 Plus jde poznat, že je vyrábí společnost, která svým produktům nedává vysoké ceny, ale spíše kvalitu. Ta jde na těchto sluchátcích poznat. A to jak na jejich designové úpravě, tak i té softwarové. Koupí těchto sluchátek neprohloupíte, ba naopak jimi můžete někomu na Vánoce udělat značnou radost.

Domnívám se, že se mi v recenzi povedlo přesně popsat to, co běžného uživatele zajímá. Kdyby náhodou ne, tak se mě můžete na cokoli ohledně nich zeptat v komentářích zeptat.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

LAMAX Clips1 Plus na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hodnocení: 6

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *